Dva republikové tituly žiaka D. Palgutu

Dva republikové tituly žiaka D. Palgutu

Ján SvrčekŠport27.8.2023

V známom športovom areáli v Predajnej sa v rámci 3. kola Slovenského pohára žiactva v letnom biatlone konali aj majstrovstvá republiky v rýchlostných pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom. V obci Breznianskeho okresu zároveň bolo 2. kolo Slovenského pohára dorastu a dospelých. Na oboch podujatiach mal početné zastúpenie Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok.

Prvý deň v rýchlostných pretekoch si Ružomberčan Dávid Palguta vybojoval titul v kategórii žiaci B. Štvrtý tu skončil jeho klubový kolega Maroš Glemba. Medzi prípravkármi Jakub Palguta bol u chlapcov štvrtý, u dievčat Diane Muchovičovej patrila štvrtá a Stele Milanovej piata priečka.

Na druhý, keď boli na programe preteky s hromadným štartom, D. Palguta pridal aj druhé zlato. Strieborná medaila v rovnakej kategórii patrila Marošovi Glembovi. U prípravkárov sa z pohárovej bronzovej medaily tešila Muchaničová. Milanová bola klasifikovaná na 5. mieste, rovnako aj J. Palguta.

D. Palguta si dvomi prvenstvami vybojoval aj víťazstvo a pohár v rámci 42. ročníka memoriálu hrdinov SNP s medzinárodnou účasťou, kde sa sčítavajú výsledky z oboch disciplín.

V národnom „pohári“ mužov, v B kategórii Ľuboslav Palguta skončil dvakrát štvrtý – vo vytrvalostných a v rýchlostných pretekoch.

V žiackych súťažiach si naši členovia počínali na výbornú. Avšak aj ďalších pretekárov treba pochváliť za bojovnosť a dosiahnuté výsledky. Pomohli nám cennými bodmi do celkového hodnotenia klubov v rámci Slovenského pohára v letnom biatlone,“ uviedol predseda a tréner ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia