Dva športy v spoločnom prázdninovom formáte

Dva športy v spoločnom prázdninovom formáte

Ján SvrčekŠport13.7.2023

Tento týždeň beachový a streetballový „kút“ areálu ružomberského Fitness centra Klačno žije aj dvomi dennými tábormi – volejbalovým a basketbalovým.

Pod záštitou nášho klubu prebieha volejbalový kemp a Dagmar Petruf-Huťková zase organizuje svoj podkošový. Niektoré aktivity sú aj spoločné,“ informoval nás šéf ružomberských volejbalistov Tomáš Varga. „Kým rodičia sú v práci, ich ´decká´ môžu takto zmysluplne využívať voľný čas. Väčšinou sú tu členovia nášho klubu, no máme aj účastníkov tábora z iných miest a oddielov. Spolu sa zdokonaľujú vo svojom športovom majstrovstve. Keďže celý rok sme v telocvični, tu sa snažíme maximálne využiť naše pieskové ihriská. Od dnes sa v našom areáli rozbiehajú aj republikové turnaje v plážovom volejbale v kategóriách U 12, U 14 a U 16.“

Pod vysokou sieťou je v plnej permanencii 15 chlapcov a dievčat. „Volejbal ma baví od malička. Prišla som si zahrať, zašportovať. A nechýba ani sranda. Veľmi pekná akcia. Plážový volejbal je dosť odlišný, ako halový, ale zaujímavý, s vlastnými pravidlami,“ dala sa počuť Pavlína Gregušová, ktorá vo VK One Ružomberok nastupovala za „dvanástku“ i „štrnástku“.

Doteraz sme hrali basket, no chcem, aby sa deti vybláznili takisto na piesku, vždy sa tešia, že na záver si sprobujú volejbal,“ vysvetľovala bývalá podkošová reprezentantka Dagmar Petruf-Huťková, prečo jej partia nie je na vlastnom „placi“, ale okupuje susedný. „Vlani sme mali samostatný basketbalový tábor, teraz sme sa dali dokopy s Tomášom Vargom. On navrhol takýto spoločný týždeň, čo som len uvítala. Je to veselšie, viaceré ´decká´ sa navzájom spoznajú a vznikajú nové priateľstvá. Každý deň začíname so spoločnou rozcvičkou, s takým aerobicovým nádychom za hudby s Máriou Fongusovou a naraz máme tiež hodinku angličtiny poobede, ktorú vedie Michaela Camberová."

Basketbalová odnož prilákala dvanástku detí. Aj také, čo doteraz sa s týmto športom stretli akurát na hodinách telesnej výchovy, no tiež registrované hráčky. „Nie som tu prvý raz, na Klačno som si vlani cez leto chodievala zahrať plážový volejbal s chalanmi. ´Kočky´ povedali, že ideme, tak aj mňa stiahli do kempu. Na basketbale 3 x 3 sa menej nabeháme ako na klasickom. Páči sa mi aj angličtina, je to skôr konverzácia zábavnou formou,“ hovorila jedna z troch prítomných majsteriek Slovenska v kategórii U 15 Timea Synaková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia