Dva triumfy na Jersey Cupe i dva individuálne honory

Dva triumfy na Jersey Cupe i dva individuálne honory

Ján SvrčekŠport5.9.2023

Na tradičnom turnaji Jersey Cup v Brne okrem družstva žien, štartovali aj mládežnícke kolektívy MBK Ružomberok juniorky a kadetky. Oba veľmi presvedčivým spôsobom ovládli svoje kategórie.

Juniorské družstvo vo finále zdolalo poriadajúce KP Brno 75:58. „Najprv, po dlhej ceste, sme v piatok večer o devätnástej hodine nastúpili v skupine proti Žabinám Brno. Aj keď sa dievčatá pomalšie rozbiehali, napokon vyhrali bez problémov 57:47. Len mimochodom Žabiny trénuje bývalá ružomberská hráčka, slovenská reprezentantka Andrea Kuklová. Na druhý deň ´baby´ fantasticky zahrali proti Slovanu Bratislava (70:38) a stali za víťazkami B skupiny. V semifinále Starej Turej v úvode padli nejaké ťažké koše, no potom sa ukázala naša kvalita (74:60). Dievčatá hrali s veľkou chuťou a s vysokým nasadením. Podobne to bolo aj vo finále proti KP Brno (75:58), ktoré vo svojom strede má dokonca 195 cm vysokú pivotku,“ zhodnotil tri dni v metropole južnej Moravy tréner ružomberských junioriek Miroslav Futó.

Kadetský turnaj sa hral systémom každý s každým a mladá Ruža ho absolvovala bez jediného zaváhania, so štyrmi víťazstvami. „Boli to naše úvodné zápasové previerky. Dievčatá sa išli rozohrať, po hrubej príprave, proti relatívne silným súperom. Samozrejme, bola to vítaná možnosť. Štyri stretnutia sme zvládli bez problémov, keď všetky hráčky dostali priestor. Samozrejme, prvenstvo na turnaji nás teší, no teraz nebol ešte dôraz kladený na výsledky. Milo ma svojim progresom prekvapila Sereď, ktorá vyskladala družstvo zo štyroch klubov. Naozaj sa mi jej výkon páčil. Brnenské tímy vytiahli klasický český mládežnícky basketbal, ktorý je celkove na vyššej úrovni než slovenský,“ uviedol Jozef Smolek, manažér ružomberskej „sedemnástky“ a asistent trénerky Ivety Bielikovej.

VÝSLEDKY

Juniorky (U 19) – základná skupina: MBK Ružomberok – Žabiny Brno 57:47, Ružomberok – Slovan Bratislava 70:38, semifinále: Ružomberok – MBK Stará Turá 74:60, finále: Ružomberok – KP Brno 75:58. V All Stars z MBK Štefánia Michaličková, tiež vyhlásená ako najužitočnejšia hráčka turnaja.

Kadetky (U 17): MBK Ružomberok – Slovan Bratislava 62:26, Ružomberok – BK Lokomotíva Sereď 76:46, Ružomberok – KP Brno 72:60, Ružomberok – Žabiny Brno 65:56. Poradie: 1. Ružomberok 8, 2. Sereď 6, 3. KP 6, 4. Žabiny 6, 5. Slovan 4. V All Stars z MBK Michaela Oravcová, tiež vyhlásená ako najužitočnejšia hráčka turnaja.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia