Dvaja kamoši nastúpili proti sebe

Dvaja "kamoši" nastúpili proti sebe

RedakciaŠport14.8.2022

Adam Tučný, ktorý v lete prestúpil do MFK Ružomberok z AS Trenčín a za klub spod hradu Matúša Čáka odohral 27 „majstrákov“, včera v stretnutí 5. kola Fortuna ligy, ktoré sa skončilo bezgólovou deľbou bodov, prvý raz nastúpil proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

Bol to taký zvláštny, ale dobrý pocit zahrať si proti chalanom, ktorých dobre poznám. Z viacerými, od svojho odchodu z Trenčína, som sa stretol prvý raz a aj sme si pokecali. Skoro s každým som prehodil pár slov, zvlášť s Matúšom Kmeťom, ktorý je môj najlepší kamarát,“ vyznal sa 20 – ročný Tučný a na vyzvanie prešiel aj k samotnému duelu: „Spokojní nemôžeme byť, pretože do každého zápasu sa ide s plánom, že chceme vyhrať. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe, my sme išli do nich a oni zase do nás. Veľa bolo akcií, útokov, len škoda, že sme si nedokázali vytvoriť nejakú lepšiu šancu a dať gól. Na tom musíme popracovať.“

Ludrovčan Matúš Kmeť, ktorý od trinástich rokov bol pod Čebraťom, svoju ďalšiu kariéru s AS spojil po jeseni 2020. Hoci proti Ruži už mal na svojom konte dva štarty, predsa aj ten tretí prežíval špecificky. „Stále je to niečo zvláštne. Vždy sa rád vraciam domov, poznám tu takmer každého. S Ružomberkom je spojený začiatok mojej vážnej futbalovej kariéry. V miestnom klube som sa dostal aj do najvyššej súťaže. Na zápase bola celá rodina. V hľadisku mi fandilo dosť ľudí, počul som to až na ihrisko,“ rozhovoril sa 22 – ročný exružomberčan.

Z tváre Kmeťa sa po stretnutí dala vyčítať spokojnosť. „Pocity sú pozitívne. Získali sme bod s vicemajstrom. Samozrejme, chceli sme vyhrať, lenže aj remíza je lepšia, ako nič. Momentálne máme nejakú výsledkovú krízu, z ktorej sa treba dostať. Výsledok je spravodlivý, zápas nepriniesol veľké príležitosti a odohrával sa medzi šestnástkami. Podľa mňa, nikto nemôže byť naštvaný,“ doplnil trenčiansky krídelník.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia