Dvakrát s Pohroním prehrávali, napokon odchádzali s bodom

Dvakrát s Pohroním prehrávali, napokon odchádzali s bodom

RedakciaŠport5.12.2020

V 16. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok v Žiari nad Hronom remizovali s Pohroním 2:2

Pre hostí bol úvod zápasu ako zo zlého sna. Bežala len 2. min., keď po „kikse“ kapitána MFK J. Masla sa v tutovej pozícii zoči – voči Krajčírikovi ocitol Bimenyimana, ružomberský gólman bravúrne zasiahol, futbalista z Burundi pri dorážke trafil ľavú žrď, no tým sa návšteva Pohronia v šestnástke Liptákov neskončila. K lopte sa dostal Fadera, ako na podnose ju naservíroval Wierovi a Angličan s prehľadom otvoril skóre – 1:0.

O dve minúty na to Wier z rohového kopu položil vysoký center Pavlíkovi na hlavu a Krajčírik ratoval pravý horný kút. Ružomberčania sa postupne otriasli z expresného šoku a v 15. min. Regáli po učebnicovej kolmici, ktorou ho oslovil Mojžiš, vyrovnal. V 18. min. po kolmom prieniku sa do dobrej šance dostal Bimenyiman a na šťastie pre MFK, minul cieľ.

V 40. min. hostia predviedli skvelý brejk, loptu potiahol Kostadinov, videl bežiaceho Takáča, ktorému strela z prvej nevyšla. Bola to slušná príležitosť na úplne preklopenie skóre. Do prestávky sa už potom nič vážnejšie neudialo.

V 48. min. sa na domácu svätyňu rútil Regáli, lenže prehral súboj s Obročníkom, ktorý sa veľmi dobre vrátil. Napokon aj druhú „polku“ gólom otvorili Žiarania. V 52. min. sa všetko začalo ešte na domácej polovici nepresnou prihrávkou Kochana, nasledoval protiútok Faderu, ktorého nedokázali stopnúť Mrva, ani J. Maslo – 2:1.

Domáca radosť ale nemala dlhé trvanie. O dve minúty na to, kardinálne zaváhal Obročník a a Regáli aj druhý raz prestrelil brankára Jenča. V 63. min. sa vo „veľkom vápne“ súpera presadil Gerec, no minul súperov „obdĺžnik“. V 68. min. si Liptáci poriadne vydýchli po nepríjemnom závare pred vlastnou bránou. Posledné slovo mohol mať ružomberský Kostadinov, ktorého vychytal Jenčo, keď predtým sa do „ohňa“ predral T. Bobček.

Marek Sapara, asistent trénera Ružomberka: „Bol to veľmi ťažký zápas, napokon na taký sme sa aj v priebehu týždňa chystali. V prvom polčase naše mužstvo bolo menej súbojové a možno aj o krok pomalšie. Po hrubých chybách sme Pohroniu dva razy dovolili odskočiť o gól. Smerom dopredu sme sa snažili všetko tlačiť stredom, ktorý bol prehustený. Napriek tomu všetkému, keby sme v koncovke mali potentnejších hráčov, mohli sme v druhej polovici stretnutie rozhodnúť v náš prospech.“

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

Góly: 2. Weir, 52. Fadera – 15. a 55. Regáli. Žlté karty: Mazan, Jacko - J. Maslo, Takáč, Regáli, Mojžiš, Kochan, Kostadinov. Rozhodovali: Glova – Vorel, Perát. Bez divákov.

Pohronie: Jenčo – Obročník (77. Chríbik), P. Pavlík, Jacko – Blahút, Bangala (90.+ K. Matić), Weir, Župa (67. Audino) – Mazan, Bimenyimana, Fadera.

MFK: Krajčírik – Mrva, J. Maslo, Mojžiš – Kochan – Gerec (77. Bobček), Kostadinov, Takáč (88. Múdry), Ďungel (60. Kmeť) – Almási (60. Kojnok), Regáli (88. Boďa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia