Dve edície ako hráč, zajtra druhá asistenská

Dve edície ako hráč, zajtra druhá asistenská

RedakciaŠport26.8.2020

Ružomberský futbal sa prvý raz dostal na európsku pohárovú scénu v ročníku 2001/2002. Zajtra v 1. predkole Európskej ligy proti Servette Ženeva na švajčiarskej pôde to už bude piatykrát, čo mužstvo spod Čebraťa sa predstaví v súťaži pod ekipou UEFA.

Za povšimnutie stojí, že pri štyroch štartoch, okrem už spomínaného premiérového, bol Marek Sapara. V sezónach 2006/2007 a 2017/2018 ako hráč a pri posledných dvoch účastiach v role asistenta trénera.

Uvedomujete si, že ide už o vašu štvrtú ´Európu´ v Ružomberku? - oslovili sme 38 – násobného slovenského reprezentanta.

„Keby ste mi nepripomenuli, tak ani nie. Ale je to pekné. Potešilo by ma, keby Ružomberok zopakoval ročník 2006/2007, keď sme prešli cez Djurgarden Štokholm, alebo spred dvoch rokov, vtedy sa mužstvo vyradilo Nový Sad či nórsky Brann Bergen.

Sem – tam vytiahnete pred chlapcami niečo z vašich pohárových skúseností, ktoré ste si obohatili aj počas pôsobenia v cudzine?

„Keď sa pri vysvetľovaní niečo ponúkne, tak čerpám nielen z nich, ale celkove z mojej hráčskej kariéry. Je prirodzené využívať vlastné skúsenosti a tiež hráčom priblížiť, ako som ja prežíval niektoré veci počas aktívnej činnosti. Aj takto sa im snažím pomôcť.“

Už pred rokom ste boli na lavičke v dvoch dueloch proti Levski Sofia. Cítite pred Servette Ženeva nejaký rozdiel oproti vlaňajšku?

„Hrá sa teraz iba na jeden zápas, ale za najpodstatnejšie považujem, že európsku miestenku sme si aj sami vybojovali, kým predtým bola zdedená po bývalých tréneroch. Takže ide o vlastnú zásluhu, z čoho sa strašne teším. V tom, pri porovnávaní, vidím veľký rozdiel. Tiež sme skúsenejší a spolu s Jánom Hasprom hráčov lepšie poznáme, vieme, od ktorých čo možno čakať.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia