Dve futbalové lásky J. Kapláňa, jedna vážna, druhá (skôr) pre zábavku

Dve futbalové lásky J. Kapláňa, jedna vážna, druhá (skôr) pre zábavku

RedakciaŠport17.1.2023

Pod Čebraťom pôsobí ako kondičný tréner a doma v Bešeňovej v roly hrajúceho kouča štvrtoligistu. Jozef Kapláň, bývalý profesionálny futbalista, ktorý zažil aj angažmány v Singapure, v Malajzii, či Nigérii, sa veru nenudí.

Dôležité je, keď človek v zamestnaní robí to, čo ho baví. V mojom prípade je to post v realizačnom tíme A mužstva MFK Ružomberok. Tá druhá pozícia v Bešeňovej, mi zase dáva možnosť dvakrát do týždňa, v utorok a v piatok si dať do tela na tréningu. Nuž a stále veľkou motiváciou je cez víkend vybehnúť na ihrisko, na zápas. A popritom ho ešte i odkoučovať. No jednoznačne prioritou je moja práca v ružomberskom klube,“ rozhovoril sa 36 – ročný Kapláň.

Hoci Bešeňová hrá vážnu súťaž, v OŠK je to pre niekdajšieho aj hráča našich druholigových mužstiev ako Podbrezová, Poprad a Liptovský Mikuláš, o niečom inom ako vo fortunaligovom Ružomberku. „Tu nad vami nestojí imperatív vyhrať každý ´majstrák´, ja bešeňovské pôsobenie beriem skôr ako psychohygienu. Hlavne zápas v nedeľu, či v sobotu. Človek takto má príležitosť vyventilovať všetky stresy, ktoré na neho dopadli počas týždňa. Samozrejme, tiež je nutné nabehať kvantum kilometrov, a tým udržiavať svoju kondičku na nejakej úrovni,“ vravel ďalej muž, ktorý momentálne sedí na dvoch futbalových stoličkách.

Obec, ktorá má okolo 800 obyvateľov, „kope“ štvrtú najvyššiu súťaž a v jeseni mala na svojej súpiske aj dvoch bývalých prvoligistov Štefana Zošáka a Mareka Saparu. „Súčasná štvrtá liga je na úrovni tretej pred reorganizáciou. Ide naozaj o kvalitnú súťaž a o veľkú výzvu predovšetkým pre našich mladíkov, ktorých zatiaľ ťahajú starší hráči, na čele so Zošákom. Teraz do mužstva prišiel ďalší muž s prvoligovými skúsenosťami Ivan Kotora. Možno sa opäť vráti Mário Almaský. Uvidíme, či sa v priebehu januára všetko podarí dotiahnuť. Máme dobré meno, čo sa týka nášho kolektívu a to chlapcov ťahá do Bešeňovej,“ doplnil Jozef Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia