Dve hráčky odcestovali s reprezentáciou na kvalifikáciu o ME, ostatné zase trénujú

Dve hráčky odcestovali s reprezentáciou na kvalifikáciu o ME, ostatné zase trénujú

Ján SvrčekŠport8.11.2023

Ružomberské basketbalistky sa dnes (8. novembra) dopoludnia opäť zišli, aby po troch dňoch absolútneho voľna, reštartovali tréningový proces, hneď dvomi fázami. Samozrejme, chýbali dve hráčky Viktória Havranová a Kamila Jarošová, ktoré práve dnes s národným tímom žien odleteli na kvalifikačný duel o postup na majstrovstvá Európy do Turecka.

Počas reprezentačnej prestávky chceme dievčatám vdýchnuť aj trochu kondície, aby zvládli dva nasledujúce ťažké týždne, ktoré ich čakajú. V strede prvého (22. novembra, pozn. aut.) hráme v tureckom Kayseri a v nedeľu potom doma privítame Sláviu Banská Bystrica a v ďalšom dievčatá zase absolvujú dve náročné stretnutia vonku, a to s gréckym Olympiacosom Pireus a s Young Angels Košice. Teraz všetky štyri dni jednu tréningovú jednotku hráčky majú s kondičným trénerom Michalom Matulom. Po tomto bloku dostanú deň voľna, na ktorý zase nadviaže 5 – dňový predzápasový mikrocyklus, pričom prvé tri dni sa pôjde ešte aj do posilňovne,“ vravel tréner Ruže Juraj Suja. Do extraligového kolotoča sa družstvo vráti 18. novembra, keď sa predstaví v Banskej Bystrici proti družstvu ŠK BK UMB.

Niké extraliga má za sebou prvú polovicu svojej základnej časti. Tento úsek by som zhodnotil tak neutrálne. Družstvo je na 3. mieste s piatimi víťazstvami a dvomi prehrami,“ pokračoval Suja a zvlášť sa dotkol prehratých duelom: „Mrzí ma, že v Bystrici so Sláviou, keď sme sa v závere priblížili na dva body, prišla lacná chyba v obrane, vzápätí súperky dosiahli trojku a tým bolo po zápase. Piešťanom sme zase v úvodných fázach dali strašne veľa priestoru a ony trafili sedem trojok po sebe. Je to nevídané číslo, ktoré sa, podľa mňa, družstvu môže podariť akurát raz v sezóne. Tým sa súperky dostali na plus dvanásť-štrnásť bodov, čo si potom držali viac – menej celý zápas.“

V Európskom pohári FIBA MBK odohral štyri stretnutia a ešte dve dievčatá čakajú. „Učinkovanie družstva v pohárovej súťaži napĺňa naše očakávania. Zápasy nám dávajú to, čo mali dávať. Možno sme niektorých ľudí aj prekvapili. V určitých fázach ´baby´ dokázali silným súperom konkurovať, no treba sa ďalej zlepšovať. Aby sme v nastavenom tempe dlhšie vydržali, boli fyzicky zdatnejší i detailnejší. FIBA Cup je pre tento tím vysoká basketbalová škola,“ doložil Juraj Suja.

Pri pohľade späť nemožno opomenúť dve citeľné personálne straty. Ešte vôbec do Niké ligy nezasiahla Dominika Urbanová, ktorá sa zranila na tréningu deň ouvertúrou domácej súťaže a kapitánku Alexandru Buknovú zlomený palec zase stopol pred zápasom 4. kola proti Young Angels Košice.

Foto. facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia