Dve kočky z MFK Ružomberok boli na Malte

Dve "kočky" z MFK Ružomberok boli na Malte

RedakciaŠport19.4.2023

Dievčenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov sa vrátila z víťazného turnaja UEFA Development na Malte. Ostrovný štát v Stredozemnom mori s mládežníckym „nároďákom“ navštívili aj dve hráčky MFK Ružomberok, Natália Bobčeková a Victoria Havalec.

V prvom stretnutí Sloveniek s Faerskými ostrovmi (3:1) Havalec odohrala prvý počas, pričom aj skórovala a Bobčeková druhý. Proti domácej Malte (6:1) v základnej zostave nastúpila Bobčeková a cez prestávku ju vystriedala Havalec. Ružomberské „kočky“ si „fleky“ vymenili tiež v poslednom dueli s Lotyšskom (0:0 a 5:4 na pokutové kopy), Havalec bola v otváracej jedenástke, dvakrát aj skórovala a v 72. min. miesto nej prišla na hraciu plochu Bobčeková.

Áno, boli to moje prvá góly v reprezentácii. Preto si ich určite budem dlho pamätať, i keď žiadny nebol nejaký výstavný. Už v marci som s národným tímom absolvovala v Slovinsku kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy, no tam som neskórovala,“ vravela 15 – ročná dievčina, žiačka Bilinguálneho gymnázia v Liptovskom Mikuláši, ktorá oblieka ružomberský dres prvú sezónu, v kategórii WU 19, po príchode z Tatrana Liptovský Mikuláš. „Celkove to bol super zážitok, s mnohými novými skúsenosťami. Aj na ihrisku bolo vidno, že sme veľmi dobrý kolektív. Niektoré ´baby´ dokonca prvý raz boli v lietadle,“ doplnila V. Havalec.

Natália Bobčeková pred rokom nastúpila v dvoch prípravných stretnutiach WU 15 proti Češkám a teraz dostala pozvanie do nového výberu. „Všetky zápasy sa vyhrali, v každom mi dal tréner priestor, takže maximálna spokojnosť,“ rozhovorila sa sestra dvoch bratov, futbalistov Tomáša (MFK Ružomberok) a Mareka(SV Neukirchen b. Hl. Blut). „Privítalo nás aj krásne počasie, zväčša slnko, hneď, ako sa pricestovalo, teplomer ukazoval dvadsať stupňov.“ „Pätnástka“ zo Základnej školy v Lúčkach nám trošku odkryla aj zákulisie výjazdu na Maltu. „Mali sme vlastné spoločné programy s ´babami´. Napríklad hádankársku súťaž, alebo, kto sa najvtipnejšie oblečie do dresu. Tréner chcel, aby sme sa aj takto socializovali. Jeden deň, keď bolo absolútne voľno, sa išlo sa na nákupy do hlavného mesta Valletty,“ prezradila Natália Bobčeková, ktorá sa už teší na ďalší zraz „repre“ tímu v máji v Šamoríne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia