Dve skialpové pohárovky v ružomberskom skiparku

Dve skialpové "pohárovky" v ružomberskom skiparku

RedakciaŠport3.2.2023

Ružomberský rezort Malinô Brdo ski & bike park cez víkend (4. a 5. februára) otvorí svoju náruč nielen účastníkom 4. kola Pohára Slovenského zväzu lyžovania v kategóriách mladšieho a staršieho žiactva v alpských disciplínach, no taktiež skialpinistom.

Zajtra sa v tamojšom stredisku uskutoční 12. ročník večerných pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge, ktoré sú 2. kolom Slovenského pohára. V nedeľu to bude súťaž s názvom Malinô Brdo Šprint race, tiež „pohárovka“, no zároveň aj slovenským šampionátom v tejto disciplíne.

„Čo sa týka nášho večerného skialpu, vzhľadom na nedeľňajší program, absolvujú len vertical, čiže výšľap z Hrabova na Málinô Brdo. Akurát pretekárov v kategórii open čaká zaužívaný formát,“ uviedol riaditeľ podujatia a predseda poriadajúceho Malinô SkiAlp Team – u Michal Stano.

Špeciálnou odnožou bude šprint. „Ide o olympijskú disciplínu, avšak na Slovensku nie ešte veľmi rozšírenú. Uvidíme, aký bude záujem,“ pripojil M. Stano.

V sobotu je spoločný štart všetkých kategórií (organizátori ich vypísali pätnásť) o 16:30 hod. v Hrabove. Nedeľňajšie preteky na Málinom Brde sa začínajú o 13:30 hod. kvalifikáciou, kde sa štartuje individuálne po pol minúte a z nej si pretekári prenesú dosiahnuté časy do vyraďovacej časti. Po ´rozbehoch´, príde na rad štvrťfinále, semifinále a finále. Ide o okruh, ktorý sa dá zvládnuť asi za štyri-päť minút.

Vlani Malinô Brdo Night Skialp Challenge ovládol Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, štartujúci sa Dynafit.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia