Dve slávnostné chvíle na ihrisku OŠK Renop Liptovská Teplá

Dve slávnostné chvíle na ihrisku OŠK Renop Liptovská Teplá

RedakciaŠport19.6.2022

Dnes už smelo možno povedať, že futbalový štadiónik v Lipovskej Teplej má slušnú infraštruktúru. Aj vďaka novej modernej tribúne, ktorá včera (18. júna) bola oficiálne daná do užívania. Krátka ceremónia s prestrihnutím pásky sa uskutočnila pred zápasom posledného kola šiestej ligy medzi domácim OŠK Renop a 1. OFC Liptovské Sliače (6:1).

Je to v prvom rade veľký dar obci od podnikateľa Igora Pudiša. Poďakovanie tiež patrí všetkým našim ľuďom, vrátane členov futbalového oddielu, ktorí brigádnicky priložili ruku k dielu. Ihrisko sme zveľadili v zložitej dobe, poznačenej pandémiou koronavírusu, energetickou krízou a infláciou. O to je pomoc nášho sponzora výnimočnejšia,“ uviedol miestny starosta Milan Kašák po slávnostnom akte.

Keď som sa pred piatimi rokmi nasťahoval do Teplej, videl som schátrané ihrisko. Preto najprv sme sa, ako firma, pustili do nových striedačiek a teraz vyrástla krytá tribúnka, na ktorej je 55 sedadiel. Využili sme pritom tiež naše vlastné know-how, veď sme spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou železných, nerezových a hliníkových konštrukcií. Bola to taká moja spontánna iniciatíva, keďže futbal mám rád,“ vysvetlil vlastné pohnútky I. Pudiš.

V Liptovskej Teplej sa včera, po skončení majstrovského duelu, oslavoval aj triumf A mužstva v šiestej lige. Hráčov a členov realizačného tímu medailami dekorovali podpredseda Liptovského futbalového zväzu Emil Lauko a predseda ŠTK Jaroslav Dráb. „Keď sme pred deviatimi rokmi spolu s trénerom Jánom Kovalčíkom prišli do tamojšieho klubu, našim prvým cieľom bolo udržať mužstvo vo vtedajšej druhej triede. Potom sme túžili po najvyššej liptovskej súťaži, čo sa chlapcom podarilo v sezóne 2015/2016. Ďalšou ambíciou bol postup do piatej ligy a Teplanov pozvať na domáci zápas Slovenského pohára. Či sa podarí naplniť tento sen až do konca, ukážu najbližšie dni,“ uviedla vo svojom príhovore manažérka majstra Liptova Janka Húšťová. Trochu tajuplná posledná veta preto, že až v stredu by mala padnúť definitíva, či OŠK Renop, hlavne so zreteľom na vyššiu ekonomickú náročnosť i potrebu rozšírenia kádra, pošle prihlášku do piatej ligy.

Tento úspech sme si jednoznačne zaslúžili, boli sme najlepším tímom v súťaži. Nezakrývam, vyskytli si aj problémy, prišli zranenia, káder bol dosť úzky, ale vždy sme spojili sily a ťahali ako jeden kolektív. Čo sa týka partie, to je téma, o ktorej zbytočne veľa hovoriť. Predovšetkým nás ťahal Miro Bobek,“ dal sa počuť kapitán OŠK Renop Peter Kvasničák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia