Dve staré partie, jedna s druhým pokusom a aj úplný novic na 345 km trajektórii

Dve "staré" partie, jedna s druhým pokusom a aj úplný novic na 345 km trajektórii

Ján SvrčekŠport19.8.2023

Okrem tímu Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe sa 11. ročníka štafetového behu Od Tatier k Dunaju zúčastňujú aj ďalšie štyri partie z Ružomberského okresu.

Vrátili sme sa po lanskej pauze, pričom je to náš šiesty štart. Pred rokom sme sa vybrali na podobné podujatie Hory Bory na Moravu a v rozpätí dvoch týždňov by nebola ´sranda´ absolvovať dve štafety,“ vysvetľoval kapitán družstva Ružomberskie strely Peter Laco. „Desaťčlenný tím, ktorý sa predstavil v Čechách, sme akurát doplnili na potrebnú dvanástku.“ V kategórii mix v roku 2021 „strelám“ patrila 24. priečka. „My sa nijako netrháme, vôbec nepozeráme na výsledky. Krásnu akciu berieme ako kultúrno – športové vyžitie v rámci dobrej partie ľudí. Samozrejme, išli sme si zabehať a dať aj do tela,“ doplnil P. Laco.

Druhý raz centrum dolného Liptova na trase z Demänovskej doliny do Bratislavy reprezentuje Beťkoprojekt. Ten pred rokom skončil v kategórii All na 30. mieste a štrnásty medzi firemnými zoskupeniami. „Už vlani sme zistili, že máme dosť bežcov, aj viacerých kvalitných. Keďže chalanov to bavilo, jednoznačne padlo rozhodnutie opäť sa prihlásiť,“ vravel kapitán bežeckej štafety a tiež šéf ružomberskej projekčnej kancelárie s rovnakým názvom ako družstvo figuruje v „štartovke“ Od Tatier k Dunaju, Ľudovít Beťko. „V prvom rade si to chceme užiť, no aj zabojovať o umiestnenie. Teraz aj ja bežím, verím, že som dostatočne pripravený.“

Už siedmykrát sú na 345 km trati naprieč republikou Liptovskí Lúžňania. Tí pred rokom skončili celkove na 81. mieste a šesťdesiati v All spoločnosti. „Keďže Jozef Piller už nebehá, vystriedal som ho v úlohe kapitána,“ povedal nám Martin Dudáš. „Som rád, že kontinuita pokračuje. Z našej partie sme všetci športovci. Aby sme nezhoreli, už od jari bolo treba niečo nabehať. Veď tri ´desiatky´ dajú každému zabrať. V prvom rade však túto štafetu berieme ako spoločenskú udalosť. Aj preto si zajtra večer doma v Lúžnej, tiež spolu s našimi podporovateľmi, posedíme do nejakej polnoci, či jednej, pri guláši. Nad umiestnením nerozmýšľame, našim hlavným cieľom je dobehnúť zdraví a vydať zo seba maximum.“

S nálepkou debutanti sa dnes do hlavného mesta vydali Skoro Gombášania. Už vlani som chlapov volal, aby sme to sprobovali, no nenašla sa dáka ochota. Teraz, trochu aj na moje prekvapenie, to vyšlo. Päť-šesť nás chodí pravidelne behávať i súťažne. Mimo Gombášanov, sme akurát dvoch ´cezpoľných´ doplnili do nášho tímu,“ dal sa počuť kapitán takmer rýdzo výberu Hubovej Miroslav Zubaj. „Ja mám za sebou lanský štafetový beh Volvo Run z Košíc do Bratislave, pre ostatných je to úplná novinka. Chceme si to v prvom rade užiť. Jedinou ambíciou je, aby každý zo seba dostal to, čo môže. Vieme, že nebude to ľahké, treba si umne rozložiť sily. Veď je to beh bez regenerácie a spánku.“

Ružomberskie strely: Peter Laco, Ingrid Matúšová, Zuzana Keyzlárová, Erik Jusko, Janka Jusková, Barbora Mrvišová, Ján Gejdoš, Marianna Medvecká, Peter Vokel, Radoslava Pažítková, Michal Jarabek, Deana Vokelová.

Beťkoprojekt: Ľudovít Beťko, Tomáš Janča, Pavol Horváth, Tomáš Worobel, Jozef Stránsky, Jaroslav Rechtorík, Vladimír Hnojčík, Domink Záň, Jakub Randiak, Kristián Krajči, Júlia Prokopová, Anton Demko.

Liptovskí Lúžňania: Martin Dudáš, Martin Mihálik, Juraj Švanda, Tomáš Veselovský, Milan Dudáš, Branislav Veselovský, Tomáš Vierik, Roman Ratulovský, Martin Švanda, Martin Veselovský, Filip Sirota, Patrik Uhrík.

Skoro Gombášania: Miroslav Zubaj, Romana Ružanská, Pavol Šuša, Vladimír Holík, Ján Galan, Lucia Kubernátová, Dušan Mäsiar, Miroslav Kľúčik, Mirka Nekorancová, Jaroslav Nekoranec, Martina Olosová, Simona Hlinková.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia