Dve tváre futbalovej Ruže pod Zoborom

Dve tváre futbalovej Ruže pod Zoborom

RedakciaŠport23.8.2020

Ružomberčania v úvodnej štyridsaťpäťminútovke zápasu v Nitre (1:1) produkovali nezáživný futbal, no po „umývaní hláv“ v šatni, výraznejšie pookriali a siahali po víťazstve. Tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času im ale trojbodový vrabec uletel.

Nedá sa hovoriť o pozitívnych pocitoch. Potrebovali sme a aj sme veľmi chceli vyhrať, bohužiaľ, opäť to nevyšlo a zase máme iba bod,“ rozprával Marek Zsigmund, ktorý v 51. min. otvoril zápasový účet. Dvadsaťtriročný stredopoliar Ruže sám priznal, že do prestávky partia spod Čebraťa veľa toho neukázala a zostala na míle vzdialená od predzápasových plánom. „Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, nikto sa ani len nepriblížil k svojmu optimálnemu výkonu. Samozrejme, v kabíne zazneli aj tvrdšie slová. Všetky, čo padli boli jednoznačne na mieste. V druhej ´polke´ už nastalo zlepšenie, prišiel aj gól, no mali sme pridať druhý a bol by pokoj. Bohužiaľ, vedenie sme nepoistili a domáci v závere vyrovnali.“

„Zarezať“ Nitru mohol predovšetkým Adam Brenkus, mal na to dve skvelé príležitosti. V 59. min. ho bravúrne vychytal gólman FC Šípoš a v 69. min. pálil vysoko. „Minimálne z prvej šance som mal skórovať. Za to som sa aj ospravedlnil chalanom v kabíne. Išlo o obrovskú príležitosť, mal som mieriť k prvej žrdi, vtedy by brankár bol bez šance. V poslednej chvíli som sa rozhodol pre iné riešenie a ani sám neviem čo ma to napadlo. Nebola to zlá strela, lenže Šípoš ju zneškodnil. Pri druhej situácii už moja pozícia bola horšia, no tiež išlo o ´gólovku´. Zle som loptu trafil, absolútne mi nesadla a letela nad,“ kajal sa 21 – ročný mladík.

Napokon, v 87. min. prišiel trest za spálené „ponuky“ na dorazenie súpera, o ktorý sa postaral bývalý ružomberský hráč Michal Faško. „Žiaľ, tak to býva, nevyužijete svoje príležitosti a potom dostanete gól. O to moje šance viac mrzia. Navyše Nitru sme v závere do ničoho nepúšťali. Lenže prišla situácia, keď sa lopta poodrážala a Faško ju dobre pravačkou trafil,“ dodal Brenkus.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia