Dve žabky Š. Michaličková a M. Štefančová na Európe

Dve "žabky" Š. Michaličková a M. Štefančová na "Európe"

Ján SvrčekŠport29.6.2023

V Sofii sa zajtra (30. júna) začínajú majstrovstvá Európy v basketbale dievčat do 16 rokov, B kategórie, ktoré potrvajú do 9. júla. Slovenská výprava do hlavného mesta Bulharska odletela včera (28. júna) z Viedne. Medzi dvanástimi dievčatami sú aj dve hráčky MBK Ružomberok Štefánia Michaličková a Mária Štefančová.

Máme veľmi ťažkú skupinu. Prvým cieľom je dostať sa z nej ďalej a potom sa pobiť o postup do najvyššej, teda A kategórie,“ povedala nám zo Sofie 16 – ročná odchovankyňa Ruže Štefančová, pre ktorú je to druhá mládežnícka ´Európa´, po lanskej v kategórii U 16 v čiernohorskej Podgorici. „Samozrejme, veľmi sa teším a vážim si svoju nomináciu. V tejto kategórii je u nás veľa kvalitných dievčat, a tak nebolo jednoduché dakoho vyradiť.“

V posledných dvoch zápasoch pred šampionátom naša „šestnástka“ v Piešťanoch dvakrát zdolala Írsko, 90:63 a 71:36. „Tu už bol zase pri nás hlavný tréner Peter Jankovič. Hlavne v obrane sme sa snažili plniť jeho zámery. Počas jeho účasti majstrovstvách Európy žien v Ľubľane, tréningy viedla asistentka Ivana Jalčová,“ doplnila ružomberská gymnazistka, ktorá má už aj dostatok skúseností zo ženskej extraligy.

Slovensko zajtra nastúpi proti Estónsku, v sobotu hrá s Bulharskom, v nedeľu so Švédskom a budúci týždeň, utorok (4. júla) s Ukrajinou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia