Dvojdňové súboje pod vysokou sieťou o republikové kovy

Dvojdňové súboje pod vysokou sieťou o republikové "kovy"

Ján SvrčekŠport13.5.2024

Cez víkend v Ružomberku, na dvoch palubovkách (v športovej hale T 18 na Plavisku a v telocvični Spojenej školy, na ul. Scota Viatora) prebiehal finálový turnaj majstrovstiev Slovenska vo volejbale kadetov.

Titul získala TJ Slávia Svidník, po finálovom víťazstve nad VKP Bratislava 3:0. Družstvo hostiteľského VK One Ružomberok skončilo na poslednej šiestej priečke, keď v stretnutí o konečné 5. miesto podľahlo Rachmaninke Liptovský Mikuláš 2:3.

V sobotu v skupine VK One prehral s Púchovom 0:3 a so Svidníkom 1:3. „V prvom stretnutí chlapcom ruky i nohy zväzovala až neskutočná tréma. Proti neskoršiemu majstrovi Svidníku, už hrali uvoľnenejšie a celkom dobre. Aj keď sa prehralo, bol som spokojný. V skupine Stred sme takýchto súperov nezažili, takže naši hráči nazbierali aj kopec cenných skúseností. Sily si zmerali so súpermi, od ktorých sa môžu veľa naučiť,“ konštatoval tréner kadetov VK One Peter Pytel.

Ružomberský kolektív na „republiku“ postúpil z druhej priečky v skupine Stred, ktorú ovládol Liptovský Mikuláš. „Potvrdili sa moje obavy, že medzi najlepšími tímami v skupinách Východ a Západ v porovnaní s našou je značný výkonnostný rozdiel. Chalani však nesklamali. Vytiahli obrovskú bojovnosť, z čoho som bol veľmi milo prekvapený. Tiež ma potešilo, že bolo vidieť i herné činnosti, akým sa venujeme na tréningoch,“ vravel ďalej Pytel.

Duel o piatu priečku ponúkol štyri mimoriadne vyrovnané sety. „Bol to pekný volejbal, aj diváci mohli byť spokojní. Medzi sebou si to rozdali rovnocenné družstvá,“ povedal k súboju s Rachmaninkou Pytel. Z jeho tímu si ocenenie pre najlepšieho hráča družstva prevzal Jonáš Janovec.

„Z priebehu turnaja, aj z atmosféry, ktorá vládla, mám len príjemné pocity. Organizačne všetko klapalo, takisto ohlasy boli iba pozitívne. Išli sme do toho preto, že chceme, aby sa Ružomberok zviditeľňoval, aby sa tu niečo dialo, aby sme náš volejbal i naša práca dostávali do povedomia verejnosti. Nuž a tajne sme verili, že na M SR budeme mať i svoje zastúpenie. Čo napokon vyšlo,“ vyjadril sa po šampionáte predseda VK One Tomáš Varga.

Zápasy o konečné umiestnenie – finále: TJ Slávia Svidník - VKP Bratislava 3:0 (17, 17, 27), o 3. miesto: VKM Stará Ľubovňa - VO 1970 MŠK Púchov 3:1 (-27, 16, 21, 22), o 5. miesto:  VK ONE Ružomberok - VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš 2:3 (-21, 20, -20, 22, -9).

Foto: M SR - KadetiRK

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia