Dvojmesačná prestupová mora M. Kochana

Dvojmesačná prestupová mora M. Kochana

RedakciaŠport7.6.2022

Kvôli zlomenine palca na pravej nohe Matej Kochan chýbal na "placi" v posledných štyroch stretnutiach Ružomberka v nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o titul.

V závere minulej sezóny som ani s mužstvom netrénoval, venoval som sa akurát bicyklu a posilňovaniu hornej časti tela. Nuž a na dovolenke v Turecku to bol úplný oddych od futbal. Po piesku som však skúšal behať a noha držala. Hoci prestávka bola krátka, už som sa tešil na chalanov. Verím, že dobre potrénujeme a pripravíme sa na ďalšiu sezónu,“ rozhovoril sa včera pred vstupom vicemajstra do letného prípravného menu 29 – skúsený stredopoliar, ktorý pod Čebraťom, po prestupe z Podbrezovej, ukrojil už päť prvoligových dielov.

Ešte pred otváracím tréningom si bol Matej s kustódom mužstva Petrom Adamčiakom pozrieť v Ružomberku nový dočasný domov. „Malá ´kutica´ stačila, kým som býval sám. Teraz bude so mnou aj priateľka, takže potreboval som niečo väčšie,“ vysvetľoval hráč zmenu adresy.

Po skončení uplynulej sezóny Kochan s MFK podpísal nový dvojročný kontrakt. „Dohodli sme sa na podmienkach. Navyše uplynulý futbalový rok dopadol veľmi dobre a verím, že v takomto trende budeme aj pokračovať.“ Jeden z najskúsenejších mužov Struhárovej družiny tiež prezradil, že mal ešte jednu konkrétnu ponuku: „Bola z Poľska. Dva mesiace som mal z toho zamotanú hlavu. Napokon som sa rozhodol, že zostanem.“

Súťažný ročník 2021/2022 dopadol pre dolnoliptovskú „koženú“ až nad očakávanie. „Viacerí hovoria, že sme dobrý kolektív. Nikto nikomu nič nezávidí. Navzájom si doprajeme gól, v zápase sa prihrávkou sa snažíme nájsť lepšie postaveného spoluhráča. Všetko nám sadlo v kabíne i na ihrisku,“ zamyslel sa Kochan nad tajomstvom úspechu a pozrel sa už aj dopredu. „Predchádzajúca sezóna bola v podmienkach klubu nadštandartná. Predpokladám že nová bude ešte náročnejšia, no verím, že ešte sa môžeme zlepšiť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia