Erik Daniel bude hrať za Slovan, z MFK odchádza

Erik Daniel bude hrať za Slovan, z MFK odchádza

RedakciaŠport4.2.2019

Najprv sa hovorilo o údajnom záujme klubov z Poľska i z Maďarska, ale v posledných dňoch prenikli von informácie, že by Erik Daniel, stále hráč MFK Ružomberok, mal zakotviť v mužstve fortunaligového lídra – v Slovane Bratislava. A tak sa aj stalo, pravý krídelník spod Čebraťa podpísali trojročný kontrakt.

Podľa správy Tlačovej agentúry SR až od leta, pretože do 31. júna 2019 je hráč zmluvne viazaný s liptovským klubom. V agentúrnej správe sa tiež uvádza, že klub z Tehelného poľa chce s Ružomberkom rokovať o skoršom prestupe. V prípade dohody by rodák z Hodonína mohol nový dres obliekať už v jarnej časti.

Daniel otvoril zimnú prípravu s Ružou, bol aj s mužstvom na kondičnom sústredení v Liptovskom Jáne. Po kľúčovej schôdzke za prítomnosti svojho agenta Michala Holeščáka s vedením MFK, hráč opustil kabínu A mužstva a bol zaradený na transferovú listinu. Ďalej sa pripravoval s béčkom. „Mali sme enormný záujem o Erikove služby aj naďalej, preto dostal od nás najlukratívnejšiu ponuku v histórii ružomberského klubu, no neakceptoval ju,“ podotkol vtedy športový riaditeľ Ruže Dušan Tittel.

Za MFK Daniel, ktorý dnes oslávil 27 rokov, odohral 80 ligových duelov, v ktorých strelil desať gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia