Erik Daniel pod Čebraťom končí

Erik Daniel pod Čebraťom končí

RedakciaŠport14.1.2019

Už dlhšie bolo známe, že MFK Ružomberok má eminentný záujem pokračovať v spolupráci s jedným s lídrov mužstva Erikom Danielom. Nové pytačky začali ešte v jeseni 2018. Napokon dopadli neúspešne, 26 – ročný krídelník, ktorému v lete končí pod Čebraťom trojročný kontrakt, dal oficiálne najavo, že svoju ďalšiu kariéru nechce spojiť s ružomberskou futbalovou adresou.

V pondelok (14. januára) si šéfstvo futbalovej Ruže sadlo s hráčom i jeho agentom Michalom Holeščákom, ktorý ho v lete 2016 priviedol z Myjavy pod Čebrať. „Erikovi Danielovi sme ešte v závere minulého roka predložili návrh nového dvojročného kontraktu za veľmi lukratívnych finančných podmienok. Myslím si, že by bol asi najlepšie plateným hráčom v histórii ružomberského klubu. Keďže naša ponuka nebola akceptovaná a Erik vyhlásil, že nemá záujem ďalej u nás pokračovať, vedenie klubu sa rozhodlo ho zaradiť na transferovú listinu s tým, že sa nebude ani ďalej pripravovať s s mužstvom. Ako prvé sa ohlásili poľské Gliwice,“ informoval športový riaditeľ MFK Ružomberok Dušan Tittel. Poobede už Daniel trénoval s ružomberskou juniorkou.

Rodák z Hodonína, ktorý v najvyššej súťaži odohral za Ružu vo Fortuna lige 80 zápasov a strelil desať gólov, absolvoval pod Čebraťom prvý týždeň zimnej prípravy. Už pri jej štarte však trošku zahmlieval svoju hráčsku budúcnosť. „Ešte je čas na rozhodovanie, nechcem to viac komentovať,“ reagoval Daniel na zvedavú otázku. „Najradšej by som vyriešenie mojej budúcnosti mal čo najskôr za sebou, ale nezáleží to iba na tom, čo ja chcem.“ Už vtedy to znelo dosť tajuplne. Dnes je však isté, že najlepší športovec Ružomberka za rok 2017 v družine trénera Davida Holoubka končí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia