Ešte dva turnaje a koniec ďalšej súťažnej edície na ľade

Ešte dva turnaje a koniec ďalšej súťažnej edície na ľade

RedakciaŠport29.3.2023

Uplynulý víkend už všetky družstvá Mestského hokejového klubu Ružomberok zavŕšili svoje súťaže. „Celkove sme mali pod vlastnou hlavičkou štyri žiacke tímy a dve prípravky a dve družstvá v rámci združenia, ktoré bolo vytvorené s Dolným Kubínom. Išlo o to, aby si zahrali všetky deti. Čo sa týka umiestnenia, najlepšie obstáli starší žiaci deviataci, ktorí v skupine Stred obsadili siedmu priečku. Celkove sme však so sezónou spokojní,“ rozhovoril sa manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Tento týždeň končíme s tréningmi na ľade, akurát dva naše výbery ešte vycestujú na turnaje do Čiech, starší žiaci do Havířova a mladší žiaci do Třinca. Mesiac apríl, bude prechodným obdobím a od mája sa už začne plnohodnotná príprava na suchu. Preto je pripravené rodičovské združenie, aby sme informovali zaintresovaných, ako budeme mať nastavené leto,“ vravel ďalej hokejový funkcionár.

Pri plánovaní najbližšieho ligového ročníka v MHK vážne uvažujú, že do súťaže prihlásia aj družstvo dorastencov. „Ešte nepadlo rozhodnutie, ale stále nad tým rozmýšľame. Všetky ostatné družstvá zostanú. Navyše v jednej prípravke sa črtajú až dve partie. Počty tých najmenších sa nám skokovite zvýšili. Momentálne máme 75 ´decák´. Výrazne pomohli náborové akcie ako Deti na hokej, či kurzy korčuľovania. Teraz ide o to, aby sme túto najmladšiu zmenu udržali a stabilizovali,“ objasňoval ďalšie smerovanie Peter Matejka.

Klub, ktorý má cez 150 členov a osem trénerov, z toho štyroch profesionálnych, v lete opäť chystá aj vlastný Športový deň, na ktorom v júli chce privítať tiež nejakú známu hokejovú osobnosť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia