Ešte dva zápasy so 45 minútovou porciou pre každého doma a potom odlet do Turecka

Ešte dva zápasy so 45 minútovou porciou pre každého doma a potom odlet do Turecka

RedakciaŠport16.1.2022

Bolo to trochu netradičné, ale ani nie priekopnícke otvorenie zápasových prób. „Takmer všetci hráči odohrali po deväťdesiat minút, čo bol aj náš hlavný cieľ,“ skonštatoval po včerajších prípravných stretnutiach s dvomi druholigistami – Námestovom (3:1) a Duklou Banská Bystrica (2:0) tréner ružomberských futbalistov Peter Struhár. „V utorok proti Bardejovu a v piatok s TS Podbeskidzie Bielsko-Biala už chceme medzi chlapcov rozdeliť minutáž po polčase, takže nie všetci sa dostanú na ihrisko. Budúcu nedeľu na sústredenie do Turecka pôjde 22 hráčov do poľa a traja brankári. Tí, čo zostanú doma, budú trénovať s našou devätnástkou.“

Šéf ružomberského realizačného tímu je zatiaľ so zimou spokojný. „Plníme všetko, čo sme si vytýčili, pričom máme vytvorené veľmi dobré podmienky. Viac – menej aj počasie nám hrá do karát. Až do zápasu s Námestovom, keď predčasne musel ihrisko opustiť Jakub Tancík, vyhýbali sa nám aj zranenia,“ pochvaľoval si Struhár.

Aj keď tréneri nezabúdajú ani na rozvoj všeobecných pohybových schopností, vrátane kondície a sily, do terénu hráčov neposielajú. „Všetko zatiaľ robíme na ´umelke´ a vo vlastnej posilňovni. Na umelej tráve nechýbajú ani intervalové behy, či rôzne úseky. Ak na ihrisku krúžime, tak len formou herných činností. Do tréningov nezaraďujeme žiadne hrubé kontinuálne behy. Ani nie je dôvod, testy ukázali u chlapcov kvalitný všeobecný základ, navyše táto zimná príprava je jedna z najkratších,“ pokračoval Struhár.

Zvedaví sme tiež boli, ako sa javia dve nové hráčske akvizície Kristóf Domonkos a Filip Lichý. „Obaja pomaly zisťujú, čo od nich chceme. Myslím si, že na začiatok je to veľmi slušné. Chalani ukazujú kvalitu, ktorú od nich očakávame. Čím viac zápasov odohrajú, tým viac sa zžijú s kolektívom a bude to ešte lepšie,“ pripojil kouč ružomberskej futbalovej družiny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia