Ešte jedna veľká bitka do konca kalendárneho roka

Ešte jedna veľká "bitka" do konca kalendárneho roka

Ján SvrčekŠport1.12.2023

Zajtra (2. decembra) v stretnutí 10. kola Niké extraligy ružomberské basketbalistky nastúpia v Košiciach proti Young Angels. Zápas sa začína o 18. hod.

Hoci do konca základnej časti našej najvyššej súťaži pod ženskými košmi zostáva ešte päť kôl, liptovský kolektív v prípade úspechu v metropole východu, sa môže výraze priblížiť k druhej priečke pred nadstavbou. Momentálne je družstvo tretie, s rovnakým bodovým ziskom ako druhá Slávia Banská Bystrica. „Žabky“ však majú v tomto mini dueli o tri body lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov, ktorá by v prípade „egálu“ rozhodovala.

Nič extra to nerieši, ale určite by to bol veľmi pekný výsledok,“ uviedol kouč Ruže Juraj Suja. Samozrejme, ešte do naplnenia programu prvej časti sezóny sa ešte môže kde – čo udiať.

Ružomberčanky teraz potrebujú zdolať najbližšiu prekážku. „Anjelky“, ktoré v úvode extraligy senzačne vyhrali nad majstrovskými Piešťanmi (97:94), po veľmi pekných výsledkov v posledných dvoch kolách dosť „vybuchli“ – doma so Sláviou Banská Bystrica 68:110 a naposledy v Piešťanoch 54:108. Pre zranenie družstvu vypadla najlepšia z trojice Američaniek Littlefieldová. Takisto forma družstva išla dole, no určite čakám veľmi ťažký zápas. Navyše hráme na palubovke súperiek,vravel ďalej Suja.

MBK takto zavŕši dvojtýždňový „anglický“ mikrocyklus so štyrmi mimoriadne náročnými súťažnými duelmi (v Európskom pohári FIBA a v domácej súťaži). Družstvo sa včera poobede vrátilo z gréckeho Pireusu. „Dnes dievčatá mali dopoludnia ľahkú posilňovňu a večer o osemnástej hodine ich čaká predzápasový tréning. Sú trošku rozbité, veď dosť sa aj cestovalo, no verím, že do zajtra sa dáme dokopy. Samozrejme, spokojný budem len keď vyhráme," doložil Juraj Suja.

Program Niké extraligy do konca základnej časti: 2. decembra: Young Angels Košice – Ružomberok, 9. decembra: CBK Košice – Ružomberok, 16. decembra: Ružomberok – Šamorín, 6. januára 2024: Piešťany – Ružomberok, 13. januára: Ružomberok – Trenčín.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia