Európska liga, domáca súťaž a zraz SR do 21 rokov

Európska liga, domáca súťaž a zraz SR do 21 rokov

RedakciaŠport15.1.2020

Brankár Ivan Krajčírik bol jedným z kvarteta ružomberských futbalistov, ktorí sa v pondelok vrátili z kempu reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ v Turecku. Mladý gólman, ktorý s futbalom začínal v ŠK Demänová a pôsobil aj v Tatrane Liptovský Mikuláš, má za sebou tiež debut v národnom tíme medzi žrďami, proti tureckému Istanbulsporu odchytal druhý polčas a v súboji s Dánskom do 21 rokov posledných tridsať minút.

„Nečakal som, že príde pozvánka do ´nároďáka´, v tejto kategórii je veľa dobrých brankárov a starších ako ja. Za novú výzvu som veľmi vďačný. Tiež ma potešilo, že som na zraze nebol jediný z klubu, ale dokonca až s tromi spoluhráčmi – Alexandrom Mojžišom, Adamom Brenkusom a Alexom Holubom,“ rozprával 19 – ročný Krajčírik. „Zo začiatku nám v Beleku trochu pršalo, ale už pred prvým zápasom sa počasie zlepšilo, vyšlo aj slniečko, hoci pofukoval vetrík, teplota vzduchu bola okolo pätnásť stupňov. Celkove to bol veľmi príjemný pobyt, dosť sa aj potrénoval. V závere som sa už tešil na návrat, na ružomberskú kabínu a domácu prípravu.“

Krajčírik má za sebou zatiaľ najvýznamnejší úsek vo svojej kariére. Keďže na začiatku jesene maródoval Matúš Macík, zažil „dospelácky“ krst ako hrom. Stál v bráne v MFK v dvoch dueloch Európskej ligy proti Levski Sofia i v úvodných deviatich kolách našej elitnej súťaže. „Bola to úžasná jeseň a napokon vyvrcholila reprezentačnou akciou. Určite hlavne vďaka Fortuna lige som sa viac dostal do povedomia ľudí. Samozrejme, jednotkou v tíme je Matúš, to je slovenská extratrieda, ja som však za každú šancu veľmi vďačný. Dôležité bolo, že som pravidelne chytal aj po Macíkovom návrate do brány a to za B tím v druhej lige. Je to takisto veľmi vážna sa kvalitná súťaž. Ideálna pre mladých futbalistov, cenná príležitosť získavať ostrohy v konkurencii viacerých starších a skúsených harcovníkov,“ uzavrel Ivan Krajčírik, ktorý nastúpil aj v poslednom jesennom kole Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam (0:0).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia