Exligista P. Hoferica stojí s treťoligistom i s ružomberským poterom

Exligista P. Hoferica "stojí" s treťoligistom i s ružomberským poterom

RedakciaŠport14.2.2021

Peter Hoferica, bývalý profesionálny futbalista, ktorý najvyššiu súťaž hrával aj pod Čebraťom a svoju kariéru spestril i o zahraničné futbalové adresy, je momentálne hrajúcim tréner treťoligového Družstevníka Liptovská Štiavnica a takisto pôsobí ako kouč v mládežníckej sekcii MFK Ružomberok.

V súčasnosti na Slovensku majú od kompetentných orgánov zelenú len dve profesionálne futbalové súťaže (Fortuna liga a II. liga), tretie „poschodie“ ešte vlani v októbri postihol rovnaký osud ako všetky ostatné úrovne, až po ôsmu ligu, vrátane celej mládežníckej pyramídy. „V prvom rade je to fakt, ktorý nevieme ovplyvniť. Samozrejme, človeka to mrzí, chcel by si kopnúť do lopty, zatrénovať v kolektíve, či zahrať zápas. Ale nič s tým nespravíme. Navyše, vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, je čoraz menej pravdepodobné, že sezóna sa aj dohrá. Tiež o pokračovaní sa nemôže rozhodnúť z večera na ráno, mužstvá sa vopred musia stretnúť i potrénovať,“ rozhovoril sa 37 – ročný futbalový bard.

Hoferica nemá dáke obavy, že štiavnický „mančaft“, ktorému v 16 – člennom pelotóne momentálne patrí desiata priečka (5 víťazstiev, 1 remíza, 6 prehier), by sa počas dlhšej prestávky mohol zrúcať. „Ak by mal niekto záujem odísť, tak to môže byť iba do vyššej súťaže, no nič tomu nenasvedčuje. Mali by sme zostať v rovnakom zložení. Mne napriek vyššiemu veku, stále motivácia nechýba. Naša kabína je mladá, a tak od chalanov, keď sa amatérsky futbal znovu rozbehne, očakávam, že budú mať trojnásobne väčšiu chuť než ja. Hoci beriem, že v nižších súťažiach niektorí starší hráči to možno aj zabalia.“

Mimo sa takisto nachádza najmladšia zmena, teda aj prípravka, či mladší žiaci, pri ktorých je Hoferica súčasťou realizačných tímov. „Vždy je to o tom, ako sa ´decká´ i celé rodiny k danej situácii postavia. Netreba to brať tak, že sa zrútil celý svet, že si nemôžeme ísť vôbec zašportovať. Možností ako sa naďalej venovať pohybu, je dosť. Hoci musíme zabudnúť na klasické futbalové tréningy. Určite niektoré deti zlenivejú, no tie čo vydržia, budú mať o to krajšie pocity, keď sa zase všetko rozbehne,“ uzavrel Peter Hoferica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia