Expresne vyhodnotená basketbalová anketa

"Expresne" vyhodnotená basketbalová anketa

Ján SvrčekŠport15.7.2023

V Bratislave včera (14. júla) v priestoroch Slovenského a športového múzea vyhlásili výsledky ankety Najlepší basketbalisti za rok 2022.

U mužov štvrtýkrát po sebe bol korunovaný Vladimír Brodziansky, v uplynulej sezóne hráč Joventut Badalona (Šp.) a medzi ženami Terézia Páleníková (UNI Girona – Šp.).

U žien sa tentoraz do najlepšej desiatky nedostala žiadna Ružomberčanka. Či však niektorá dostala hlasy, sme sa nedozvedeli. Slovenská basketbalová asociácia akurát odkryla, že 35 hráčok sa objavilo na „papierikoch“. To je všetko.

Azda ešte viac je zarážajúce, že v kategórii tréner roka, kde primát znovu obhájila Natália Hejková, ktorá vedie USK Praha a na svoju trénerskú dráhu vykročila v Ružomberku, už nikde ďalšie poradie nenájdete. Môžeme len hádať, či tam bol, prípadne na akej pozícii, Juraj Suja, ktorý so slovenskou ženskou reprezentáciou postúpil na majstrovstvá Európy a s ružomberskou klubovou omladinou získal cenný republikový bronz. Veru, ťažko pochopiteľné.

Akurát oficiálne vieme, že MBK Ružomberok mal druhý „flek“ v ankete Talent roka, ktorý patril Márii Štefančovej, keď prvá bola Natália Taušová (Piešťanské Čajky). O nejakých bodových ziskoch však (a na čo) žiadna zmienka.

Len mimochodom, v polovici júla 2023 bola vyhlásená anketa za rok 2022. To už je svojim spôsobom unikát! Azda aj európsky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia