Expresným gratulantom majsterkám bol Milan Fiľo

Expresným gratulantom majsterkám bol Milan Fiľo

RedakciaŠport3.5.2021

V sobotu vytryskol gejzír obrovskej radosti v športovej hale Koniareň. Ružomberské basketbalistky po heroickej bitke zdolali Piešťany 73:68 a dosiahli zlatý republikový hetrik.

Jedným z prvých gratulantov (na diaľku), už dve minúty po skončení rozhodujúceho finálového zápasu bol veľký podporovateľ ružomberského športu a majoritný majiteľ futbalového klubu pod Čebraťom Milan Fiľo. Prezident akciovej spoločnosti Eco-Investment, ktorá je spoluvlastníkom aj ružomberského papierenského kombinátu Mondi SCP dnes pozval staronové majsterky republiky spolu s realizačným tímom na slávnostný obed do hotela Malina na Málinom Brde. Sám sa milej fiesty, kvôli pracovným povinnostiam, nemohol zúčastniť, no svoje gratuláciu a poďakovanie tlmočil cez Janu Streitovú z Občianskeho združenia Ružomberčan. „Je to zúročenie vašej deväťmesačnej driny. Ružomberský ženský basketbal má hlboké korene. Aj osobne som šťastná, že tento košatý strom stále vyháňa nové konáriky úspechov,“ povedala v zastúpení hlavného hostiteľa Streitová, len mimochodom niekdajšia basketbalistka.

Slávnostným prípitkom na terase hotela Malina bol poctený konateľ ružomberskej basketbalovej „eseročky“ a viceprimátor mesta Michal Lazár. „Je to perfektné, čo ste dosiahli,“ zdôraznil Lazár a takisto vyzdvihol pomoc hlavného sponzora. „Nebyť príspevkov pána Fiľa počas dlhých rokov do tohto klubu, dnes by sme takto nebilancovali ďalšiu vydarenú sezónu.“

Hrdinkám a hrdinom Niké extraligy ročníka 2020/2021 Milan Fiľo poslal aj originálne darčeky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia