Exružomberčan L. Greššák aj o M. Macíkovi

Exružomberčan L. Greššák aj o M. Macíkovi

RedakciaŠport18.1.2021

V roku 2004 prišielp od Čebrať z Trstenej najprv na hosťovanie. V MFK Ružomberok Lukáš Greššák pôsobil až do augusta 2014. Vtedy mal na svojom konte 93 štartov v elitnej slovenskej súťaži. Ďalších 102 zápasov pridal v drese Spartaka Trnava, pol roka hrával za poľský klub Zaglebie Sosnowiec a v lete 2019 sa stal hráčom Sigmy Olomouc, kde pred pár dňami prestúpil aj ďalší muž, ktorý sa do vrcholového futbalu vykatapultoval v centre dolného Liptova – brankár Matúš Macík.

Áno, ozval sa mi telefonicky Matúš, pýtal sa ma na klub, ale aj na mesto, na nejaký byt i na rôzne detaily, ako to v Sigme funguje. Vedel som, že sa so mnou spojí od môjho manažéra Juraja Martona, ktorého klientom je aj on,“ rozhovoril za spoza rieky Moravy Greššák. „S Matúšom som sa osobne stretol až teraz, minulý týždeň v utorok, keď sa v Olomouci pripojil k mužstvu. V Ružomberku som ho nestihol zažiť, prišiel až neskôr, no registroval som ho v slovenskej lige v zápasoch Trnavy proti Ružomberku.“

V sobotu, keď Sigma v prípravnom stretnutí prehrala v pražskom Edene so Sláviou 1:3, medzi jej žrďami stál Aleš Mandous. „To je naša momentálna jednotka. V prípade Matúša, na začiatku to bude aj o trpezlivosti a hlavne o tvrdom ´makaní´. Žiadny futbalista, keď príde do nového prostredia, to nemá ľahké a musí zabojovať o miesto v zostave. Čo sa týka brankárskeho postu, je to ešte ťažšie. Matúš však má svoju kvalitu, ktorú pravidelne potvrdzoval v slovenskej lige a keď chýbal, tak len kvôli zraneniu. Svojimi výkonmi si už sám pýtal posun vpred,“ povedal na adresu nového olomouckého gólmana stredopoliar Sigmy, ktorý 23. januára oslávi 32 rokov.

Greššák sa dotkol aj svojej ružomberskej misie, ktorú štartoval ako druhák na strednej škole. „Bolo to pekné obdobie, vždy dobrá partia, postupne som sa prepracoval do ´áčka´, kde som pravidelne nastupoval v základnej zostave a končil ako kapitán. Táto moja etapa sa naplnila v auguste 2014. Nemal som záujem odísť, žiaľ nedošlo k dohode na finančných podmienkach zmluvy, keď ponuka zo strany klubu sa mi, so zreteľom na odvedené služby, zdala trochu neférová,“ uviedol rodák z Oravy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia