Extraliga basketbalistiek sa nedohrá

Extraliga basketbalistiek sa nedohrá

RedakciaŠport13.3.2020

Ďalšou športovou obeťou koronavírusu je extraliga basketbalistiek. Obavy, že najvyššia súťaže žien sa nedohrá, sa dnes (13. marca) naplnili. Po hokejovej extralige a Slovenskej basketbalovej lige mužov, skončila aj elitná súťaž pod ženskými košmi. Rozhodla o tom hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Prvé pocity sú veľmi zmiešané, zo všetkého som dosť zmätený,“ rozprával bezprostredne po verdikte hracej komisii výkonný riaditeľ a manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „Na jednej strane človeku prebehne hlavou, čo všetko sme v prípravách na sezónu a počas nej urobili, ale zároveň plne vnímame vážnu situáciu so šíriacim sa koronavírusom a rešpektujeme rozhodnutie riadiaceho orgánu. Samozrejme, veľmi sme si želali súťaž dohrať, no sú veci, ktoré neovplyvníme.“

Ružomberčanky nielenže ovládli základnú časť extraligy bez jedinej prehry, ale napokon získali aj titul. „Celkové poradie bolo uzatvorené po základnej časti, prezident SBA Miloš Drgoň mi gratuloval k prvenstvu v extralige. V danej chvíli ale neviem, či sa mám z toho tešiť. Všetko je to veľmi čerstvé,“ pokračoval Popelka.

Zverenky Juraja Suju do stredy trénovali a potom dostali voľno. Mali sa zísť v pondelok (16. marca). „Zatiaľ sme si nedohodli stretnutie. Po športovej stránke sezóna skončila, ďalšie náležitosti budeme riešiť v najbližších dňoch. Už som o tom informoval aj kapitánku družstva Miroslavu Mištinovú, dodal Radoslav Popelka.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia