Extraligoví stolní tenisti majú nového šéfa - M. Dorníka

Extraligoví stolní tenisti majú nového šéfa - M. Dorníka

RedakciaŠport13.10.2021

Po Daliborovi Jahodovi, stále ešte trénerovi „celuloidovej loptičky“ pod Čebraťom, ktorý v júni bol zvolený za člena výkonného výboru Slovenského stolnotenisového zväzu a opäť zastáva i funkciu reprezentačného kouča kategórie chlapcov U 15, sa novým prezidentom ŠKST Ružomberok stal Marek Dorník. Rozhodli o tom prítomní na výročnej členskej schôdzi, ktorá sa konala minulý týždeň.

Do pingpongovej herne na Žilinskej ceste ma pritiahli synovia. Pred tromi rokmi sa stolnému tenisu začal venovať starší chlapec Marek a vlani, počas pandémie i druhý syn Adam. Popri nich som sa začal zaujímať o činnosť klubu. Čo sa týka mojej kandidatúry za šéfa ŠKST, tej predchádzali predovšetkým rozhovory s doterajším prezidentom Daliborom Jahodom a dlhoročným funkcionárom a známym medzinárodným rozhodcom Mariánom Bystričanom. Sám som sa tomuto športu venoval v mladosti na základnej škole, keď som chodil aj na okresné súťaže,“ rozhovoril sa 46 – ročný M. Dorník.

Nový prvý muž klubu, ktorý od sezóny 1995/1996 má družstvo žien nepretržite v najvyššej republikovej súťaži a takisto mužov, tých akurát s jedno sezónnou výlukou, si uvedomuje svoju zodpovednosť. „Áno, latka je nastavená vysoko,“ priznal M. Dorník. „Spoločne chceme kontinuálne pokračovať v nastavenom trende. Aj čo sa týka výsledkov dospelých a mládeže. Jedným zo zámerov je pritiahnuť za zelené stoly viac detí a zároveň zapojiť do organizácie tréningového procesu našich mladých chlapcov Michala Mikušiaka a Martina Budiaka, ktorí vyrástli v ružomberskom klube, aby postupne prebrali štafetový kolík pri práci s mládežou.“

Ružomberský stolnotenisový stánok, na ktorom sa slávnostne strihala páska v decembri 1987, minulý rok prešiel významnou rekonštrukciou a modernizáciou. „Je to veľký bonus hlavne pre ďalší rozvoj klubu. Hala najbližších desať rokov nepotrebuje väčšiu investíciu. Nie je treba nič hasiť, či riešiť dáke pálčivé problémy. Tým netvrdím, že nemusíme sa o svoj objekt zodpovedne a pravidelne starať,“ pripojil 46 – ročný Marek Dorník, v „civile“ vedúci údržby na Úpravni v MONDI SCP a .s.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia