Extraligoví stolní tenisti na čele druhej šestky

Extraligoví stolní tenisti na čele druhej "šestky"

RedakciaŠport6.3.2022

V stolnotenisovej extralige, v skupine o 7. - 12. miesto, muži ŠKST Ružomberok remizovali v Michalovciach 5:5 a vyhrali v Kežmarku 6:3 a dostali sa na čelo druhej nadstavbovej „šestky“.

Na Zemplíne hostia prehrávali 0:2 a 1:3, no napokon, hlavne vďaka Kaššayovi, ktorý bol stopercentný vo všetkých troch svojich „singloch“, doviedli zápas do „egálového“ konca. „Do Michaloviec sme prišli tesne pred zápasom, boli sme totiž v tom, že začiatok je o osemnástej, lenže hralo sa o hodinu skôr. Len päť minút sme mali na nejaké rozcvičenie. Napokon sa podarilo zápas posunúť až do štvorhry a dosiahnuť remízu,“ rozprával Andrej Kaššay.

Nepriaznivo pre Ružomberok sa začalo vyvíjať i stretnutie za kežmarskými stolmi, avšak potom prišiel zlom a cenné víťazstvo, ku ktorému všetci traja hráči prispeli rovnakým dielom. „Každý z nás získal po dva body. Klobúk dole pred 58 – ročným Michalom Hodorom. Vyhral dve dvojhry, čo asi nikto nečakal,“ doplnil Kaššay.

Družstvo žien na oba zápasy v Malackách a v Bratislave proti STC ŠKST vyrukovalo len s dvomi hráčkami, preto dve dvojhry prehralo kontumačne a proti silným súperom, tretiemu a prvému celku tabuľky, nemalo žiadnu šancu. V Malackách boli k dispozícii akurát dve staršie žiačky Carolina Korf a Lenka Klištincová, v Bratislave Klištincová a zo ženskej kategórie Miriam Kršiaková. Ružomberčankám v aktuálnej tabuľke, po 12. kole, patrí posledná ôsma priečka.

Extraliga – muži: ŠKST Michalovce – ŠKST Ružomberok 5:5, Kaššay 3, Truska 1, Kaššay – Truska, 1. PPC Fortuna Kežmarok – Ružomberok 3:6, Kaššay, Truska a Hodor po 2, ženy: MSK Malacky – ŠKST Ružomberok 7:0, STC ŠKST Bratislava – Ružomberok 7:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia