F. Lichý belasý dres zamení za ružomberský

F. Lichý belasý dres zamení za ružomberský

RedakciaŠport6.1.2022

Zajtra sa na zraze ružomberských futbalistov pred štartom zimnej prípravy bude hlásiť aj Filip Lichý zo Slovana Bratislava. „Prichádza k nám na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny,“ uviedol manažér spod Čebraťa Milan Bezák, st. „Od hráča, ktorý v jeseni viackrát dostal príležitosť v našom majstrovskom tíme, očakávame, že ešte zvýši kvalitu mužstva v strede poľa.“

Lichý je odchovanec Dukly Banská Bystrica, ktorý ešte ako mladší dorastenec prestúpil do Slovana. „Je to perspektívny futbalista, ktorý len vďaka svojim výkonom sa dostal do takého klubu ako je Slovan. Ide o dobre stavaného hráča, ktorý dokáže dobre čítať hru a jeho plusom je tiež veľký akčný rádius. Uvidíme, aké čísla dosiahne v ofenzívnej fáze,“ povedal na adresu novej akvizície, aktuálneho reprezentanta do 21 rokov, tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

Lichý má zatiaľ na svojom konte 16 prvoligových štartov a v nich dva gólové zápisy. V jeseni na fortunaliový trávnik vybehol dvanásťkrát a skóroval hneď na úvod v Liptovskom Mikuláši (4:1).

Po Kristófovi Domonkosovi z Komárna, je Slovanista druhou zimnou posilou momentálne tretieho tímu fortunaligového pelotónu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia