F. Lichý obrazne z postele skočil na zelený koberec

F. Lichý obrazne z postele skočil na zelený koberec

RedakciaŠport15.2.2022

Filip Lichý patril k tým hráčom, čo po nedobrovoľnej korona výluke sa len včera vrátili na štadióne. Mladý stredopoliar, ktorý pod Čebrať prišiel na polročné hosťovanie zo Slovana Bratislava, veľmi solídne odtiahol druhý polčas a bol aj autorom tretieho, mimoriadne dôležitého nástrelu v žilinskej sieti.

V prvom rade chcem povedať, že to nebolo fér ako sa tento zápas preložil zo soboty len na pondelok. Veď kabínu niekoľko dní trápil covid, pričom niektorí sme sa iba dnes pripojili k mužstvu. Vzniknutá situácia nás však nezlomila, naopak, o to viac sme sa dokázali zdravo nasrdiť a zápas zvládnuť. Tímový duch nám priniesol tri body,“ rozhovoril sa, po skvelom triumfe nad Žilinou (5:1), odchovanec banskobystrického futbalu.

Sám hráč netajil, že mal včera nemalé obavy. „Nevedel som, či to zvládnem, covid ma dosť skolil, o nejakom ľahkom priebehu nemôže byť ani reč. Keď ma ale tréner poslal na ihrisko, bol som odhodlaný zahrať čo najlepšie a odovzdať mužstvu maximum. Strašne sa teším, že hneď pri prvom súťažnom štarte som v ružomberskom drese skóroval. Najdôležitejšie však je, že sme regionálne derby trojbodovo zvládli.“

Prvú polovicu stretnutia Lichý sledoval len z lavičky, no druhú už mohol hodnotiť ako priamy aktér na trávniku. „Po zmene strán sme spresnili hru, začali zbierať druhé lopty a stúplo aj naše sebavedomie. Prišiel druhý gól a potom sa už celé mužstvo viezlo na zdarnej vlne. Až do konca sme šliapali na stopercent. Či sa v druhom polčase Žilina položila, to nás nemusí trápiť. My sme si stále išli svoje a bola z toho ´päťka´. Výsledok však nemožno preceňovať, už treba myslieť na sobotu.“

Dvadsaťjedenročnému stredopoliarovi, pre ktorého to bol sedemnásty duel v prvoligovej spoločnosti, sme pripomenuli aj potvrdenie aktuálnej tretej priečky v tabuľke. „Je to pekné, ale nechceme zostať stáť na jednom mieste a iba toho sa držať. Tu je filozofia jasné, do každého zápasu ísť po tri body,“ reagoval Filip Lichý.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia