F. Makónyi si pripísal ďalšie reprezentačné štarty

F. Makónyi si pripísal ďalšie reprezentačné štarty

RedakciaŠport30.4.2022

Člen VK One Ružomberok Filip Makónyi bol so slovenskou volejbalovou reprezentáciou do 18 rokov na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy v rakúskom Steinbrunne.

Náš mladý „nároďák“ po troch prehrách (s Rakúskom 0:3, s Nemeckom 1:3 a so Španielskom 2:3), obsadil v skupine posledné štvrté miesto. Na „Európu“ z piatich skupín postúpili víťazi a plus najlepší tím z druhého miesta.

Áno, zavládlo značné sklamanie. Na turnaj sme necestovali v porazeneckej nálade, ale s odhodlaním a s cieľom postúpiť na európsky šampionát,“ rozhovoril sa 17 – ročný, takmer dvojmetrový smečiar. „Ja osobne som sa vrátil s veľmi príjemnými pocitmi. Odohral som zápasy proti Nemecku a Španielsku, pričom v úvodnom s Rakúskom ma tréneri len trikrát poslali na podanie. Najlepšie mi vyšlo stretnutie Nemcami. Po turnaji MEVZA v slovinskom Maribore, kde sme si vybojovali štart v tejto kvalifikácii, bola to ďalšia veľká medzinárodná skúsenosť na medzištátnej úrovni. Takisto nová motivácia na sebe ešte viac pracovať a raz sa dostať i do starších reprezentačných výberov.“

Filip, ktorý len vlani v auguste na seba upozornil trénerov slovenskej „osemnástky“, tento rok urobil jednu významnú zmenu vo svojom živote. Z ružomberského gymnázia prestúpil na rovnakú školu do Trenčína. „Chcem sa posúvať ďalej,“ vysvetľoval ctižiadostivý športovec svoj krok. „V Trenčíne som hrával najvyššiu mužskú súťaž Niké extraligu. Išlo o mladý kolektív, keď najstarší hráči mali devätnásť-dvadsať rokov. V Ružomberku som členom juniorského a kadetského družstva. Najbližší víkend, od 6. do 8. mája, nás doma čaká významné podujatie, baráž o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska juniorov, na čo sa teším,“ dodal Filip Makónyi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia