F. Sliačan na dvoch rovnakých futbalových flekoch

F. Sliačan na dvoch rovnakých futbalových "flekoch"

RedakciaŠport29.1.2021

Robí asistenta pri prvoligových starších žiakoch (U 15) MFK Dukla Banská Bystrica a u „dospelákoch“ TJ Máj Černová. Ide o 24 – ročného študenta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Filipa Sliačana.

Rodený Ružomberčan od prípravky futbalovú abecedu lúskal v klube pod Čebraťom. „Potom v ´šestnástke´ som bol chvíľku v Tatrane Liptovský Mikuláš, pol roka v Černovej a od kategórie U 17 vo Zvolene, kde som hrával aj za mužov,“ prezradil na seba F. Sliačan.

Kým pod Urpínom pri starších žiakoch pôsobí už piatu sezónu, pričom bol aj pri „štrnástke“, do černovského futbalu druhý raz vkročil v ročníku 2018/2019, lenže pomerne rýchlo sa táto jeho hráčska etapa skončila. „Tri štvrte roka som vtedy nikde nehral a oslovil ma predseda TJ Máj Ján Rojček. Nuž, prikývol som. Bolo to v sezóne, keď Černová vypadla zo šiestej ligy. Žiaľ, v ďalšej sa mi osudným stalo hneď úvodné kolo, na ružomberskej umelej tráve zápas proti Bobrovcu (5:0). Potrhal som si vážne väzy v kolene, nasledovali dve operácie, plastika predného krížneho väzu a zošívali mi aj vnútorný väz,“ stručne vylíčil svoje zdravotné peripetie Filip.

V TJ Máj ale neskončil, stal sa asistentom Štefana Janča pri A mužstve, ktorému po neúplnej jesennej časti patrí tretia priečka s dvojbodovým odstupom na vedúce Hybe.

Mladý muž, ktorý momentálne je absolventom bakalárskeho štúdia s aprobáciou učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo (zamerané na futbal), už v tínedžerskom veku proboval trénerské remeslo vo Zvolene. „Práve tomu, čo študujem, sa chcem aj v živote venovať. Extrémne ma to baví. To bude moje poslanie, moje hobby a nie práca,“ vyhlásil zaujímavý a ambiciózny tréner, ktorý by veľmi rád bol pri návrate Černovej do najvyššej liptovskej súťaže. „Určite mužstvo má kvalitu na postup. Len musíme byť na zápasoch kompletní. Samozrejme, najdôležitejšie je, aby sa sezóna vôbec dohrala,“ pripojil Filip Sliačan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia