F. Twardzikovi sa viac zalieča zimné než letné zarezávanie

F. Twardzikovi sa viac zalieča zimné než letné "zarezávanie"

RedakciaŠport8.1.2020

Pre mňa je zimná príprava jednoduchšia ako letná. Keď som pôsobil v zahraničí, celú zimu som hrával futbal, nebol žiadny oddych. Teraz, už druhýkrát som si užíval aj voľno. Celkom mi to vyhovuje. Samozrejme, dovolenka nebola len o nič nerobení, všetci sme dostali individuálne tréningové plány,“ rozprával pri štarte ružomberského zimného bloku český legionár Filip Twardzik, s piatimi nástrelmi najlepší strelec mužstva po jesennej časti.

Rodák s Třinca, ktorý už bol aj v škótskom Celticu Glasgow či v anglickom klubu FC Bolton Wanderes, sviatkoval v Erfurte. „Prvé dva týždne po skončení jesennej časti Fortuna ligy som ešte zostal na Slovensku a potom som vycestoval do Nemecka za rodičmi. Stretli sme sa celá rodina, prišli aj obaja bratia Patrik a Daniel.“

Hoci ide o futbalovú famíliu na čele s otcom Reném, bývalým gólmanom Slávie Praha, Brna, Opavy či Lipska, ktorý v súčasnosti má na starosti brankárov v štvrtoligovom Rot-Weiss, okolo „koženej“ sa veľmi reč netočila. „Nič sme nebilancovali, nehodnotili. Sem – tam, nejaká futbalová téma prebehla, ale mamina nás hneď zastavila slovami, aspoň na Vianoce si dajte od futbalu pokoj. Doma je ona šéfka,“ pokračoval Filip.

Tak ako celá kabína, aj Twardzik má jasnú predstavu o jari pod Čebraťom. „Určite chceme byť v prvej šestke a potom sa uvidí. Treba ísť postupne, krok za krokom. Máme síce mladý kolektív, no pokúsime sa urobiť čo najlepší výsledok.“

Futbalista, ktorý má s Ružou podpísaný kontrakt do roku 2021, už bol nútený popasovať sa viacerými zdravotnými peripetiami, ktorý pribrzdili jeho rozlet. Aj predchádzajúca sezóna sa pre neho skončila predčasne, keď posledný zápas odohral 23. februára 2019 v Podbrezovej. Potom kvôli pravému trieslu „stál“ takmer päť mesiacov. Jeseň mu však vyšla veľmi dobre, bol dôležitým ohnivkom ružomberskej futbalovej reťaze.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia