Fanklub oslávil okrúhle výročie futbalového hradu

Fanklub oslávil okrúhle výročie futbalového hradu

RedakciaŠport15.6.2020

V sobotu sa aj rachot ozýval z futbalového stánku pod Čebraťom. Pyrotechnická šou na východnej tribúne štadióna MFK Ružomberok bola pastvou pre oči. Klub ale za túto milú „výtržnosť“ nebude pykať. Na zelenom koberci totiž chýbali neboli hlavní aktéri, „Hasprovci“ v ten deň otvorili nadstavbovú časť elitnej súťaže vonku, na Tehelnom poli so Slovanom.

Prišli sme ako členovia fanklubu Concordia 1906 osláviť 70. narodeniny nášho štadióna,“ vysvetľoval gejzír svetelných efektov jeden z iniciátorov akcie Matej Mudička. „Náš kolega Tomáš Dian, hlavne vďaka svojmu otcovi objavil, že je tu možnosť pripomenúť si zaujímavé jubileum.“

V roku 1950 sa ružomberská „kožená“ presťahovala z niekdajšej „Sahary“ pri gymnáziu na nový, v tom čase viacúčelový štadión vo Veľkom Políku.

Keďže aj „Concordia 1906, ktorá prišla na scénu v roku 2013, mala kvôli koronavírusu vynútenú výluku, takéto „stretko“ je členovia iba privítali. „Bola to taká fanúšikovská pyrošou. Počas zápasov by sme si svetlice a dymovnice nemohli užiť, veď všetci vieme, že je to v rozpore s futbalovými normami. Takto sme si, vďaka ústretovosti klubu, pripravili nevšedný zážitok. Po skončení nasledoval presun na iné miesto, kde sme spoločne v ´telke´ sledovali náš zápas na Slovane,“ dorozprával Mudička.

Fanklub, ktorý nesie meno prvého futbalového klubu v centre dolného Liptova, sa už teší na návrat na svoje „fleky“, a to 24. júna, keď v odvetnom semifinálovom stretnutí privítame DAC Dunajská Streda. Hoci zatiaľ ešte nikto nevie, koľko lístkov, pri výrazne obmedzenom počte divákov, sa mu ujde.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia