Fantastický M. Ulík: za dva dni, dva tituly

Fantastický M. Ulík: za dva dni, dva tituly

Ján SvrčekŠport24.7.2023

Matej Ulík z Liptovskej Osady počas víkendu sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska v MTB cross country. Na republikovom šampionáte v Poráči v sobotu (22. júla) v kategórii elite zvíťazil v XCC, čiže v šortreku a na druhý deň (23. júla) v horskej klasike (XCO).

Šortek sa jazdil jazdil na kratšom okruhu, na ktorý bolo treba okolo šesť minút. Hneď v úvode sa vpredu vytvorila trojčlenná skupina, pričom po prvom okruhu sa mi podarilo získať mierny náskok. Ten som si potom ustrážil až do konca. Netajím, trochu som aj šetril sily na oveľa náročnejšiu nedeľu,“ rozhovoril sa 26 – ročný cyklista, člen českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín.

Včera Ulík v XCO získal zlato bravúrnym spôsobom, s náskokom 3:22,2 min. „Trať bola maximálne spravodlivá, s dlhými kopcami, v ktorých sa aj rozhodovalo. Nechcem sa chváliť, na tých ´stupákoch´, som nemal konkurenciu. Už po prvom kole sa mi podarilo odskočiť o desať sekúnd a postupne rozdiel rástol. Od štvrtého okruhu to už bola skôr jazda na istotu, aby neprišla dáka technická chyba, prípadne defekt,“ opísal Osaďan cestu k druhému triumfu.

Medzi „dospelákmi“ už Matej Ulík získal sedem republikových titulov, z toho tri v cyklokrose. O tri týždne sa tento Lipták predstaví na svetovom šampionáte v Glasgowe.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia