Fantázia! Ružomberok dobyl futbalový Dubeň: Žilina -  Ružomberok 0:2

Fantázia! Ružomberok dobyl futbalový Dubeň: Žilina - Ružomberok 0:2

RedakciaŠport25.9.2021

V 9. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v Žiline 2:0, keď o obe trefy do čierneho sa postaral stredopoliar Matej Kochan.

Samozrejme, moje pocity sú úžasné. Smelo môžem vyhlásiť, že chlapci do bodky splnili náš taktický plán. K zápasu pristúpili presne tak, ako sme sa na Žilinu chystali v príprave. Celé mužstvo vedelo, že musí mať ambíciu byť lepším tímom než súper a ísť za úspechom,“ právom po skvelom výsledku žiaril tréner Ruže Peter Struhár.

Aktívnejšie začali domáci futbalisti. Postarali sa aj o prvý vzruch pred bránou, keď gólman MFK Krajčírik vyrážal štipľavý krížny projektil Rusnáka. V 14. min. sa už skóre menilo, no na opačnom póle trávnika. Krátko po priamom kope, Gerec našiel Kochana – 0:1. V 22. min. Krajčírik kryl Jamborovu strele a o dve minúty na to, po spolupráci Gereca a Regáliho z hranici „veľkého vápna“ Takáč pálil nad. V 37. min. Madleňák prenikol do domáceho pokutového územia, kde bol faulovaný Rusnákom a nariadenú penaltu Kochan premenil – 0:1.

V druhom dejstve sa „šošoni“ všemožne snažili vrátiť do zápasu. Vytvorili si prevahu, ale ružomberské defenzívne šíky na čele s brankárom Krajčírikom, ktorý v aktuálnej sezóne vychytal piatu nulu a prvú mimo svojho „hradu“, disciplinovanou hrou odolali a Ružomberok po stredajšom víťazstve nad Slovanom (1:0), získal ďalší mimoriadne cenný skalp. Pod Ďubňom Struhárovci oslavovala tretie víťazstvo v súťažnom ročníku 2021/2022.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Úvod zápasu nebol jednoduchý, bolo vidno, že chalani majú rešpekt zo súpera. Žilina na začiatku hrala rýchlo a umne prenášala ťažisko hry. V tejto fáze sme sa nedostávali do súbojov a nezískavali lopty. Po štvrťhodine nastala pozitívna zmena. Už si hráči nabiehali a vyrážali do rýchlych protiútokov. Vedeli sme, že v druhej polovici domáci tempo vystupňujú. Lenže okrem nejakých skrumáží pred bránou, či centrov zo strán, takmer nič iné sme im nedovolili. Musím priznať, vyskytli sa v našej hre aj nejaké chyby. Tak sa zrodila aj jedna stopercentná šanca Žiliny, no podržal nás Ivo Krajčírik. Napokon sme zápas v pokoji uhrali.“

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 14. a 38. Kochan (druhý z 11 m). Žlté karty: Anang – Regáli, Luterán. Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Roszbeck.

MŠK: Petráš – Anang, Minárik, Nemčík, Sluka – Gono (63. Slebodník), Bičachčjan (87. Myslovič), Mráz – Rusnák (63. Kaprálik), Jambor (74. Jibril), Ďuriš (63. Iľko).

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (69. Zsigmund), Kochan – Rymarenko (90. Bobček), Takáč (61. Brenkus), Regáli (90. Tancík) – Gerec (61. Kostadinov).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia