Fanúšikovia podkošovej Ruže sa zase môžu tešiť na Smithovú

Fanúšikovia podkošovej Ruže sa zase môžu tešiť na Smithovú

Ján SvrčekŠport17.6.2026

Aj v novej basketbalovej sezóne bude v družstve aktuálneho slovenského majstra MBK Ružomberok pôsobiť americká pivotka Zoesha Smithová.

„Po výkonoch v uplynulom súťažnom ročníku sme mali veľký záujem, aby táto hráčka u nás zostala. Veď spolu s Oľgou Jackovecovou vytvorila v lige najnebezpečnejšiu podkošovú dvojicu,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Miroslav Futo. „Asi dva týždne sme sa naťahovali s agentom hráčky o podmienkach. Sama Smithová však prejavila záujem v našom klube pokračovať, čo bolo dôležité. V uplynulej sezóne predvádzala výborné výkony, minimálne podobné očakávame tiež teraz, ktorá bude ešte náročnejšia, keďže družstvo čakajú aj medzinárodné konfrontácie v Európskom pohári FIBA.“

Smithová v posledných dvoch finálových zápasoch Ruži chýbala zo zdravotných dôvodov. „Ukázalo sa, že zranenie nebolo vážne. Išlo len o natiahnutý zadný stehenný sval, čo si už doliečila,“ vysvetlil Futo.

Dvadsaťštyriročná, 185 cm vysoká basketbalista, prišla do Liptova na začiatku februára tohto roka z tímu účastníka najvyššej nemeckej súťaže (DBBL) TC Herner. V ružomberských farbách v Tipos extralige odohrala 14 zápasov, 375 minút, nastrieľala 198 bodov a mala 135 doskokov. Svoj debut v MBK absolvovala hneď po príchode. 4. februára v Piešťanoch, kde domáce Čajky vyhrali 71:51 a bola na ihrisku takmer 27 minút, s desiatimi bodmi.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia