Favorit potvrdil svoju rolu: Ružomberok - Liptovský Mikuláš 3:0

Favorit potvrdil svoju rolu: Ružomberok - Liptovský Mikuláš 3:0

RedakciaŠport15.4.2023

V piatom liptovskom derby v histórii našej najvyššej súťaže, ktoré bolo súčasťou 5. kola Fortuna ligy, skupiny o 7. - 12. miesto, futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad Tatranom Liptovský Mikuláš 3:0, keď svojho súpera prevýšili vo všetkých parametroch.

Pod úvodný strelecký pokus medzi žrde sa v 6. min. podpísal domáci útočník Bobček, ktorý prvý raz nastúpil s kapitánskou páskou a brankár Sváček jeho krížny pokus kryl. V 18. min., po nevydarenom vyboxovaní lopty Ťapajom, sa Tatran postaral o poriadny závar pred domácou bránou, keď o gólovú koncovku sa pokúšali Bartoš a Špyčka. 21. min. mal na druhej strane obrovskú príležitosť na otvorenie skóre Boďa, no sám pred Sváčkom minul bránu. O štyri minúty neskôr Mojžišovu hlavičku chytil strážca mikulášskej svätyne. Ten vzápätí, na dva razy, zneškodnil aj Šefčíkov strelecký pokus.

V 35. min. sa už ale skóre menilo, Šefčík poslal prudkú loptu do „ohňa“ Tatrana a Boďa dostal domáci tím do vedenia. Po tomto údere sa Ruža rozbehla. Autor otváracieho gólu o chvíľu, tiež po Šefčíkovej prihrávke, zblízka hlavičkoval, no len do Sváčkových rukavíc.

V 55. min. po biliardovej akcii Šefčík – Fabiš – Boďa, posledne menovaný už lem dopravil loptu do prázdnej brány – 2:0. V 59. min. Sváček vychytal Madleňáka. V 60. min. Boďovu strelu vyrazil Sváček a Šefčík zvýšil na 3:0. V 75. min. sa šikovne uvoľnil Bobček a tesne mieril nad. V závere Kelemenovu hlavičku spod brvna vytesnal mikulášsky brankár a potom Steinhübel mohol byť autorom čestného úspechu hostí.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Náš zámer bol aktívne vstúpiť do zápasu a držať súpera vo vysokej intenzite, lebo sme vedeli, že Mikulášania majú nejaké resty, čo sa aj potvrdilo. Už v prvom polčase bolo na našej strane dosť šancí, len sme nevedeli ich pretaviť do gólu. Teší ma, že po zraneniach sa presadili Boďa, či Šefčík a mohli pridať aj viac gólov. V druhom polčase mal Mikuláš dobrú desaťminútovku. Zareagoval tak, že z troch obrancov prešiel na dvoch stopérov a my sme sa vtedy trošku hľadali. Tiež naši striedajúci chlapci hrali s veľkou eufóriou a šance pribúdali. Sme radi, že stretnutie sa skončilo takýmto výsledkom.“

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)

Góly: 35. a 55. Boďa 2, 60. Šefčík. Žlté karty: Madleńák, Mojžiš – Gerát. Rozhodovali: Kišš - Pacák, Čajka - 927 divákov.

Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký (73. Tučný) – Domonkos – Šefčík (82. Macejko), Chrien, Madleňák (63. Gerec) – Boďa (73. Luterán), Bobček (82. Kelemen).

Liptovský Mikuláš: Sváček – Tumma, Bedecs (66. Župa), Spyčka – Gerát, Václavík – R. Bartoš (66. Dedič), Popović (86. Jendrišek), Voško (Gaži), Nečas (46. Laura) – Steinhübel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia