Federálny pohár bude v Piešťanoch

Federálny pohár bude v Piešťanoch

Ján SvrčekŠport28.12.2023

Základná časť Niké extraligy basketbalistiek má v novom roku ešte na programe dve kolá (6. a 13. januára 2024) a od 20. januára 2024 sa začne vo dvoch štvorčlenných skupinách nadstavbová časť. Tú hneď po úvodnom kole preruší Federálny pohár. Ten sa vo formáte Final Eight uskutoční 26. a 28. januára v piešťanskej Diplomat aréne za účasti po štyroch družstiev z Čiech a zo Slovenska.

Z našej najvyššej súťaže žien sa na Česko-Slovenskom pohári predstaví najlepšie kvarteto po základnej časti. Už istú účasť majú majú Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok a Slávia Banská Bystrica. Posledná miestenka pripadne jednému družstvu z trojice Young Angels Košice, CBK Košice a ŠBK Šamorín.

Česká Chance ŽBL si pred sezónou urobila kvalifikačný pavúk. Podobne ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch Federálneho pohára, tak ani teraz záujem neprejavilo družstvo ZVZZ USK Praha. Postup do Piešťan si už vybojovali Levhartice Chomutov, keď zvíťazili nad Slovankou Mladá Boleslav 85:60 a Sokol Hradec Králové po triumfe nad SBŠ Ostrava 79:61. Menoslov účastníkov za českú stranu za uzatvorí 9. januára, keď KP Brno čaká duel na palubovke Kary Trutnov a obhajca prvenstva Žabiny Brno nastúpia na svojej palubovke proti Slávii Praha.

Štvrťfinálové zápasy (26. januára) Final Eight turnaja sa uskutočnia podľa nasadenia klasickým spôsobom: 1-4, 2-3, 3-2, 4-1.

Federálny pohár mal ouvertúru v roku 2022 v Piešťanoch a vlani ho hostil Hradec Králové.

Už je známe aj dejisko finálového turnaja Slovenského pohára. Ten sa za účasti šiestich tímov uskutoční 16. - 18. februára v ružomberskej Koniarni.

Foto: autor, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia