Federálny pohár pod ženskými košmi je pripravený, ale...

Federálny pohár pod ženskými košmi je pripravený, ale...

RedakciaŠport4.1.2022

Už v sezóne 2020/2021 sa mal uskutočniť Federálny pohár basketbalistiek za účasti štyroch českých a slovenských klubových tímov, teda formou Final Eight. Avšak kvôli pandémii koronavírusu bola premiéra nového projektu odsunutá. V aktuálnej sezóne má Federálny pohár nielen presný termín, ale už dejisko a presný rozpis zápasov. Od 4. do 6. februára 2022 jeho hostiteľom bude piešťanská Diplomat aréna.

Zo Slovenska sa predstavia prvé štyri družstvá Niké Extraligy žien po základnej časti – MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a ŠKP 08 Banská Bystrica. Z českej strany to budú tímy, ktoré postúpia zo štvrťfinále Českého pohára.

Aj keď všetko je nahotované, ešte môže vzniknúť problém. „Všetko už schválila Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie, no turnaj ešte musí dostať ´zelenú´ od vládnych autorít. Momentálne je v platnej vyhláške ´pustená´ len extraliga, bez pohárových súťaží, teda aj záverečného turnaja domáceho Slovenského pohára,“ upozornil výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia