Federálny pohár pod ženskými košmi pozná svoj program

Federálny pohár pod ženskými košmi pozná svoj program

RedakciaŠport1.2.2022

Premiérový ročník Federálneho turnaja basketbalistiek mal mať formát Final Eight, no napokon v piešťanskej Diplomat aréne si v závere tohto týždňa dá „dostaveníčko“ len šesť tímov, štyri slovenské - MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angles Košice a ŠKP 08 Banská Bystrica a dva české – Sokol Hradec Králové a Slovanka Mladá Boleslav.

Kvôli covidovým problémom sa na turnaji nezúčastnia brnenské družstvá Žabiny a Královo Pole,“ informoval nás výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „Je to škoda, pre úroveň pohára. Nás však v každom prípade čakajú dva zápasy s kvalitnými súpermi.“

V piatok (4. februára) sú na programe štvrťfinálové duely, pričom slovenský majster do bojov zasiahne až v sobotu, keď si zmeria sily s víťazom stretnutia Mladá Boleslav – Košice.

Program Federálneho pohára - 4. februára štvrťfinále o 16. hod.: Slovanka Mladá Boleslav – Young Angels Košice, o 18:30 hod.: ŠKP 08 Banská Bystrica – Sokol Hradec Králové, 5. februára o 14. hod.: zápas o 5. miesto medzi porazenými družstvami z prvého dňa, o 16.30 hod.: 1. semifinále: Piešťanské Čajky – víťaz 2. štvrťfinálového zápasu, o 19:00 hod.: 2. semifinále: MBK Ružomberok – víťaz 1. štvrťfinálového zápasu, 6. februára o 14:30 hod.: stretnutie o 3. miesto, o 17. hod.: finále.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia