FIBA Cup: Ruža medzi postupujúcimi

FIBA Cup: Ruža medzi postupujúcimi

RedakciaŠport26.11.2021

Včera sa skompletizovalo 5. kolo skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA. „Už aj v prípade, že by sme skončili v našej J skupine na 3. mieste, postúpime do úvodného vyraďovacieho kola,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „V našej konferencii môžeme byť medzi dvomi tímami s tromi víťazstvami a za určitých okolností aj ako jediné družstvo s takouto bilanciou.“

Medzi 32 najlepších celkov postúpia prvé dva tímy z dvanástich skupín a osem najlepších družstiev z tretích priečok (po štyri z východnej a západnej konferencie). „Áno, podľa toho, čo som aj ja rátal, tak by to malo byť. Nie je to však žiadne oficiálna informácia, preto s ňou nechcem dáko operovať,“ uviedol trochu zdržanlivejší tréner slovenského majstra Juraj Suja a pripojil: „Bol by to úspech, ktorý málokto čakal.“

Podkošová Ruža však veľmi túži ísť ďalej z druhej priečky a chce v stredu (1. decembra) v priamom boji o tento „flek“ zdolať Movistar Estudiantes Madrid. Po 6. kole z postupujúcej tridsaťdvojky vznikne absolútne poradie družstiev, ktoré zároveň určí šestnásťfinálové dvojice. Preto každé víťazstvo i celkové skóre je veľmi dôležité.

Naposledy ružomberské basketbalistky v EP FIBA pokračovali vo „vyraďovačke“ v sezóne 2018/2019, keď sa prekliesnili medzi šestnásť top tímov.

Úvodné kolo play – off FIBA naplánovala na 15. a 22. decembra.

Do priamej „bitky“ s Madridom Sujove zverenky zajtra (27. novembra) čaká extraligový duel v Košiciach proti Young Angels, čo je tiež veľká výzva. Nedávno Piešťanské Čajky vo východoslovenskej metropole vyhrali len 65:62. „Áno, bude to veľmi ťažký zápas, so silným súperom, navyše v jeho domácom prostredí,“ pritakal Suja. V Koniarni jeho dievčatá zdolali „anjelky“ 73:63.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia