Finále pod ženskými košmi pokračuje tretím dielom

Finále pod ženskými košmi pokračuje tretím dielom

RedakciaŠport23.4.2021

V stredu sa v Niké extralige basketbalistiek rozhodlo o 3. mieste, bronzové medaily opätovne získalo družstvo Young Angels Košice, ktoré v play-off zdolalo BK ŠKP 08 Banská Bystrica 2:1 na zápasy. Piata priečka patrí Šamorínu, šiesta Popradu, siedma ŠK UMB Banská Bystrica a ôsma Spišskej Novej Vsi. Takže pokračuje už len boj o titul. Keďže Ružomberčanky po domácom víťazstve nad Piešťanskými Čajkami 74:56, v druhom meraní síl na súperovej palubovke podľahli 64:75, séria, ktorá sa hrá na tri víťazstvá) je opäť na začiatku. Zajtra (24. apríla) o 18. hod. sa v ružomberskej Koniarni hrá tretí duel.

Chceme sa zase nejako nastaviť a Piešťany viac potrápiť ako v predchádzajúcom stretnutí. Hoci sa hrá bez divákov, domáce prostredie je vždy výhodou. Samozrejme, fanúšikovia by nám dokázali ešte viac pomôcť,“ rozhovoril sa tréner Ruže Juraj Suja.

Kým doma úradujúce majsterky vytiahli excelentný výkon, tak pod piešťanskými košmi absolútne nezvládli tretiu štvrtinu (8:25) a na začiatku poslednej padli dokonca na mínus dvadsaťštyri bodov (43:67). „Je to finále, ak chcete uspieť, musíte šliapať od začiatku do konca,“ pokračoval Suja, ktorý, čo sa týka zápasovej taktiky, nechystá žiadne novinky. „Nie je čo meniť. Treba dodržiavať naše veci, nepúšťať súperky do situácii, v ktorých sa chcú ocitnúť, taktiež strácať menej lôpt, lebo to nás zabíja. Dúfam, že aj zdravotne bude družstvo na tom lepšie ako v stredu.“ Za povšimnutie stojí, že Liptáčky v druhom súboji preskočili Čajky len v jedinom parametri, a to v doskakovaní v pomere 40:29.

Už je isté, že nového šampióna pod ženskými košmi najskôr spoznáme 28. apríla, alebo, ak sa „bitka“ natiahne na päť zápasov, 1. mája.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia