Finále Slovenského pohára: Slovan - Ružomberok 1:0

Finále Slovenského pohára: Slovan - Ružomberok 1:0

RedakciaŠport8.7.2020

Slovnaft Cup dnes vyvrcholil finálovým zápasom na Národnom futbalovom štadióne. Po 16 - krát cennú klubovú trofej nad hlavu zdvihli futbalisti Slovana Bratislava, ktorí zdolali MFK Ružomberok 1:0, gólom z penalty.

Najprv publikum privítalo na „zelenom koberci“ oba tímy, vzápätí nasledovala štátna hymna a po nej ešte minúta ticha na pamiatku prvého predsedu Slovenského futbalového zväzu Milana Služaniča, ktorý zomrel v pondelok vo veku 83 rokov. Od začiatku oba fankluby, samozrejme v početnej presile bol „belasý“, dávali hlasno o sebe vedieť.

Podľa očakávania aktívnejšie do zápasu vstúpili Bratislavčania a v 10. min., sa postarali o úvodný vážny vzruch, keď k ľavej žrdi z hĺbky šestnástky namieril Medved a Macík bravúrne loptu vytesnal. O tri minúty na to hostí ratovala pravá žrď po hlavičke Ožbolta. Vzápätí prvý raz svoje ofenzívne rožky vystrčili Liptáci a po centri Kojnoka, mal „gólovku“ na kopačke Brenkus, no koncovka mu nevyšla a zblízka loptu poslal len do Šullových rúk. V záverečnej štvrťhodine vstupného dejstva sa hra viac – menej vyrovnala, Ružomberčania sa už častejšie dostávali do súperovu polovicu.

Cez prestávku došlo v zostavách len k jednej zmene, v domácom celku Abenu vystriedal De Marco. V 47. min. Strelec vysunul Medveda, ten po súboji s Twardzikovm vo „veľkom vápne“ MFK skončil na zemi a hlavný arbiter Filip Glova ukázal na biely bod. Ožboltovi síce Macík jedenástku vystihol, napriek tomu lopta skončila v pravom dolnom kúte „svätyne“ hostí – 1:0. Pre Ružu to bol nepríjemný úder hneď po zmene strán. Kormidelník hostí Ján Haspra po prvom čerstvom mužovi siahol v 61. min., keď miesto Brenkusa poslal na „plac“ Madleňáka. Mladíci spod Čebraťa sa snažili jednogólové manko zmazať. V závere zapli na parádne obrátky, dostali súpera pod tlak a mali štyri skvelé príležitosti na vyrovnanie – Takáč, Kostadinov, J. Maslo a Regáli. Domáci napokon aj zubami-nechtami si najtesnejšie víťazstvo ustrážili. Ružomberok síce prehral, no jeho hráči mohli opúšťať Tehelné pole so vztýčenými hlavami. Len škoda, že ich výkon nebol vyšperkovaný gólom.

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 48. Ožbolt (z 11 m). Žlté karty: 53. De Kamps, 68. Ratäo, 88. Šulla, 90. Bajrič – 90. Regáli. Rozhodovali: Glova – Bednár, D. Hrčka – 3624 divákov.

Slovan: Šulla – Abena (46. De Marco), Bajrič, Božikov - Rabiu, De Kamps – Medveděv (84. Daniel), Strelec (64. Ratäo), Moha (84. Weiss) – Medved, Ožbolt (74. Nono).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Kojnok (72. Ďungel), Múdry (81. Kostadinov), Brenkus (61. Madleňák), Filinský (72. Takáč), Mojžiš – Gerec (81. Kmeť), Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia