Florbalisti štartovali na kvalifikácii o miestenku v druhej najvyššej súťaži

Florbalisti štartovali na kvalifikácii o miestenku v druhej najvyššej súťaži

Ján SvrčekŠport16.5.2024

Meteníci Likavka druhýkrát v rade boli, ako víťazi II. ligy, skupiny Stred, účastníkmi baráže o postup do I. florbalovej ligy mužov. V Sabinove najprv podľahli domácemu tímu FBC Predator 2:12 a v druhom stretnutí FBC White Eagles Bratislava 5:10.

Kým prvý duel vyústil v jednoznačnú záležitosť súpera, ktorý po dvoch tretinách viedol 5:1, tak s Bratislavčanmi sa Likavka veľmi dobre držala dve tretiny, keď pred záverečnou viedla 5:4. „Sabinov sa na nás veľmi dobre pripravil. Druhý zápas bol však dlho vyrovnaný, súper až v poslednej časti preklopil výsledok na svoju stranu. Keď nám odskočil, už sme nedokázali odpovedať. Samozrejme, bola snaha ešte zmeniť vývoj stretnutia. Lenže, my sme sa potom viac otvorili a domáci to využili na ďalšie góly. Škoda, bol to sľubne rozohraný zápas,“ začal rozprávať hrajúci predseda Meteníkov Ján Lukáč.

Aj keď sa z východu republiky domov vrátili bez bodového zisku a s poslednou, treťou priečkou, Likavčania tento výjazd určite neľutujú. „Sme radi, že na kvalifikačný turnaj zase mohla vycestovať naša veľmi dobrá partia. Odohrali sme dva kvalitné duely. Nechcem sa vyhovárať, no oproti našim súperom sme mali nevýhodu, že baráž sa konala dva mesiace po skončení skupiny Stred. Zastihla nás po dlhej zápasovej pauze. Kým súperi mali, vzhľadom na väčší počet mužstiev, dlhšiu základnú skupinu. Tiež trochu mrzí, že nevyšiel plán dotiahnuť kvalifikáciu do Ružomberku, keďže napokon zväz vybral Svidník,“ pokračoval Lukáč.

Florbal sa do Likavky vrátil v sezóne 2022/2023, po dvojročnej pauze. A bude aj pokračovať. „Máme dosť hráčov, aby sme mohli ísť ďalej. Druhá liga je súťaž, ktorá tomuto tímu, keďže robíme to predovšetkým pre radosť, vyhovuje. Zároveň chceme celkove oživiť tradíciu Meteníkov. Našim zámerom je do nového súťažného ročníka prihlásiť aj minimálne jedno mládežnícke družstvo, aby florbal v obci dostal opäť trošku iný rozmer. Uvažujeme nad staršími žiakmi a dorastencami. Dúfam, že to vyjde,“ doložil Ján Lukáč.

Výsledky: FBC Predator Sabinov – Meteníci Likavka 12:2 (2:0, 5:1, 5:1), Herbst 2, Likavka – FBC White Eagles Bratislava 5:10 (2:1, 3:3, 0:7), Chovan a Herbst po 2, Koreňovský.

Foto: Meteníci Likavka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia