Florbalová konjuktúra Meteníkov

Florbalová konjuktúra Meteníkov

RedakciaŠport4.4.2023

Boli časy, keď Meteníci Likavka boli účastníkom I. ligy mužov, čiže druhej najvyššej florbalovej súťaže na Slovenku. Družstvo juniorov spod hradu Likava dokonca hralo extraligu. Po nejakom útlme opäť zarezonoval zaujímavý rezultát Meteníkov. Obec sa stala víťazom II. ligy mužov, regiónu Stred.

Berieme to ako senzáciu, nič také sa nečakalo. Do súťaže sme aj s chalanmi išli s tým, že si chceme zahrať len tak pre radosť a že pôjdeme od zápasu k zápasu. Sám som prekvapený, ako nám to na ihrisku klapalo,“ rozhovoril sa hrajúci tréner Meteníkov Jakub Kubáň.

V osemčlennej spoločnosti Likavčania trinásť zápasov vyhrali a len raz opúšťali palubovku so sklonenými hlavami. Skupinu Stred ovládli s dvojbodovým náskokom pred FBC Garsshopers AC Uniza Žilina B a so skóre 147:78. „Jediná prehra (7:18) sa zrodila hneď v úvode súťaže. Dosť zavážilo, že sme neboli kompletní,“ objasňoval J. Kubáň.

Meteníci teraz čakajú na finiš v ostatných troch regiónoch. „Víťazov čaká v máji kvalifikácia o postup do druhej najvyššej republikovej súťaže. Momentálne ešte nevieme s kým budeme hrať, ani kde. Samozrejme, postup by bol krásnym bonusom, nuž uvidíme, ako to skončí,“ vravel ďalej hrajúci kouč.

V ročníku 2019/2020 Likavka v druhej lige skončila siedma a po covidovej pauze, sa na súťažnú mapu vrátila až vlani v jeseni. „Minulý rok v lete sme sa, ako stará partia, rozhodli zase prihlásiť do súťaže, pričom zobrali sme medzi seba aj mladých chalanov. Tak sa vyskladal 12 – členný tím. Dva razy do týždňa sa stretávame v Koniarni na tréningoch,“ doplnil 29 – ročný Jakub Kubáň, ktorý trénuje aj likavské juniorky a plus, spolu s Benjamínom Jackaninom, má na starosti žiakov a prípravkárov, ktorí zatiaľ ešte v žiadnej súťaži neštartovali.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia