Fortuna liga: Podbrezová - Ružomberok 0:2

Fortuna liga: Podbrezová - Ružomberok 0:2

RedakciaŠport7.10.2022

V dnešnom zápase 13. kola Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok po skvelom výkone vyhrali v Podbrezovej 2:0. V prípade „železiarov“ to bola len druhá prehra v aktuálnej sezóne. Tréner Liptákov Peter Struhár pripravil umnú a účinnú taktiku, ktorá pri Hrone slávila úspech.

Prvý vzruch priniesla 16. min., keď po nakopnutej lopte do ružomberskej šestnástky dravo prenikol Kuzma, no v gólovej pozícii, mu koncovka nevyšla podľa predstáv a minul cieľ. O tri minúty na to ešte väčšiu, doslova miliónovú príležitosť na otvorenie skóre, mal ma druhej strane útočník MFK T. Bobček, ktorý po prihrávke Chriena, sa sám rútil na brankára „železiarov“ Ludhu, ale trafil len ľavú žrď. V 23. min. čistá ruka domáceho Godála vo vlastnom pokutovom území nebola potrestaná. Tu sa isto hlavný arbiter Boris Marhefka poriadne „kopol“ a trestuhodne zobral Ruži jedenástku. V 29. min. Krajčírik kryl ľahkú, skôr propagačnú hlavičku Kúkola.

V 38. min, po priťuknutí Bobčeka a nevydarenej strele Chriena fantasticky zakončil Regáli – 0:1. V 42. min. Gerec zbehol po pravej strane, učebnicovo naservíroval loptu Regálimu, ktorého na bránkovej čiare, pri rane, ktorá smerovala do stredu, vychytal Ludha.

Vstup do druhej polky mali hostia ako rozprávky. Ľavý bek MFK Madelňák exkluzívnou trefou spoza šestnástky zvýšil vedenie svojho mužstva na 2:0. V 59. min. sa Grešák oprel do lopty a Krajčírik vytiahol reflexívny zákrok. V 66. min. po centri Ďatka sa Bartoš sám ocitol pred Krajčírikom, ale hlavou poslal len pozdrav do rukavíc brankára hostí. V 72. Bobček, po centri Madleňáka, hlavičkoval do stredu brány, kde stál Ludha. V 77. min. po akcii Bobčeka, Godál na bránkovej čiare, ratoval svoj tím, keď zakončoval Gerec. V 88. min. sme videli krásnu ľavačku striedajúceho Tučného a Ludha vytiahol veľmi pekný zákrok.

Hlasy trénerov:

Roman Skuhravý (Podbrezová): „V našej šestnástke boli hostia jednoznačne kvalitnejší. Čo sa týka šancí, súper mal asi o jednu viac. Celý zápas som mal pocit, že nemáme dobrý pohyb, zaostávali sme v agresivite i v dostupovaní.“

Peter Struhár (Ružomberok): Videli sme zaujímavý zápas, hrali sme s energiou, chceli sme súpera napádať, čo sa nám darilo, tiež chlapci dokázali získavať odrazené lopty. Chalani boli v strede ihriska dostatočne agresívni a ochotní veľa behať. Hrotoví hráči zase prevýšili domácich v rýchlosti. Využívali sme tiež voľné priestory, ktoré nám systém Podbrezovej otváral.“

FK Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 37. Regáli, 51. Madleňák. Žlté karty: Grešák, Breznaník, Pavúk – Luterán. Červená karta: 90.+ Tučný (Ružomberok). Rozhodovali: Marhefka – Štrbo, Weiss - 1360 divákov.

FK Železiarne: Ludha – M. K. Bartoš, Godál, Grešák – Bakaľa – Kukoľ (46. Kováčik), Grendel (59. Vasiľ), Pavúk, Ďatko – Kuzma (59. Breznaník), Cobnan (78. Lupták.

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo (46. Mrva), Mojžiš, Madleňák – Gerec, Zsigmund, Luterán, Chrien (86. Tučný) – Regáli, T. Bobček (90.+ Kelemen).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia