Fortuna liga: Pohronie - Ružomberok 2:2

Fortuna liga: Pohronie - Ružomberok 2:2

RedakciaŠport16.10.2021

V 11. kole Fortuna ligy ružomberskí futbalisti remizovali na ihrisku posledného tímu tabuľky FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:2.

Liptáci najprv prehrávali, keď sa domáci Lačný rozprávkovo trafil z priameho kopu. V 55. min. Ruža otočila výsledok na 1:2, no posledné slovo mali Žiarania.

Ako prví dali vpredu o sebe vedieť hostia. Najprv sa do šance dostal Regáli a po ňom Takáč. Lenže prišla 33. min. a exružomberčan Lačný nechytateľnou ranou vymietol pravý horný kút Krajčírikovej svätyne. V 39. min. bolo vyrovnané, pričom Kostadinov zužitkoval Rymarenkovu prihrávku. Reprezentant Severného Macedónska bol aj pri druhom nástrele MFK, keď vo finálnej fáze oslovil Brenkusa – 1:2. V 61. min. ale ružomberskú družinu, po zaváhaní Fabiša, schladil Badolo – 2:2. Potom „Struhárovci“ pritlačili, za gólom išli T. Bobček, Brenkus, Takáč a dvakrát Regáli, lenže defenzíva Pohronia už nekapitulovala.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Presne sme vedeli, čo súper bude hrať, a to sa aj do detailov naplnilo. Pohronie vsadilo ortodoxne na jednoduchý futbal. O tom, že sme sa netešili z víťazstva, rozhodli dve individuálne chyby. Zároveň však musím chlapcov pochváliť, že veľmi chceli a išli za tromi bodmi. Škoda, že sme nepridali tretí gól. Bolo tam veľa šancí, Pohronie sme zatlačili do jeho pokutového územia. Žiaľ, dnes nám asi nebolo súdené vyhrať. Domáci vyslali tri strely na bránu a dvakrát skórovali.“

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

Góly: 33. Lačný, 61. Badolo – 39. Kostadinov, 55. Brenkus. Žlté karty: Krajčírik, Regáli (obaja MFK). Rozhodovali: Kráľovič – Straka, Vass – 316 divákov.

Pohronie: Hrdlička – Blahút, Štrba, Pajer, Kokovas (75. Záhumenský) – Lásik, M. Adamec (90. Horák) – Ladji (77. Ściślak), Badolo, Mazan – Lačný.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, J. Maslo, Madleňák – Luterán (46. Brenkus, 89. Múdry), Kochan – Kostadinov (86. Gerec), Takáč, Regáli – Rymarenko (64. T. Bobček)


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia