Fortuna liga: Žilina - Ružomberok 2:0

Fortuna liga: Žilina - Ružomberok 2:0

RedakciaŠport26.2.2023

V dnešnom dohrávanom zápase 21. kola Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Žiline 0:2. V prvom polčase družine trénera Petra Struhára chýbala šťava, tiež presnosť. Po príchode z kabín jednoznačne pridali na aktivite, získali prevahu a mali aj dobré príležitosti na jej zúročenie. S efektívnou koncovkou si však netykali.

Stretnutie sa ešte len začalo a Ghančan Gidi, až trestuhodne v obrovskej šanci netrafil ružomberskú bránu. Žilinčania, ktorí pokračovali vo svojom tlaku, v 9. min. sa už dočkali gólovej radosti. Stojčevski po prihrávke Rusnáka, pravačkou nechytateľne rozvlnil sieť – 1:0. V 23. min. po prieniku Kaprálika mohlo byť 2:0, ale brankár MFK Ťapaj nohou fantasticky zasiahol, keď vyzmizíkoval Essombu. O dve minúty neskôr zase 18 – ročný mladík medzi ružomberskými žrďami skvele vychytal Bariho. V 27. min. sa Ružomberčania, po rohovom kope, postarali o vážny vzruch pred žilinskou bránou. V 30. min., opäť po rohu, loptu do siete „šošonov“ poslal J. Maslo, ale hlavný arbiter Ivan Kružliak odpískal dosť diskutabilný faul Gerecovi.

Hneď v úvode druhej „polky“ do Ťapajových rukavíc napálil Essomba. V 53. min. MŠK ratovala pravá žrď, po rohovom kope Domonkosa, konštrukciu brány trafil Gerec. V 68. min. domáci gólman Belko zobral gól Bobčekovi. V 72. min. zase Belko nedovolil skórovať Zsigmundovi, po Bobčekovej prihrávke. Hneď na to, na druhej strane, musel Ťapaj vyriešiť veľkú príležitosť Kopáska. V 86. min. Gidi napálil z veľkej diaľky, a tým padla definitíva – 2:0.

Keďže po dvoch jarných trojbodových nástreloch, aj s nulou vzadu, Ružomberok pod Dubňom neuspel, až do posledného kola, keď doma privíta prvú Dunajskú Stredu, bude musieť bojovať o prvú nadstavbovú šestku.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase mužstvo nemalo takú energiu, ako by sme chceli mať. Domáci si hneď na začiatku vytvorili dve-tri šance. Skórovať mohli už aj skôr. Aj my sme mali nejaké príležitosti po štandardných situáciách. Avšak prvý polčas sme nehrali tak, akoby sme chceli. Pred nami je posledný zápas s Dunajskou Stredou, ktorá je veľmi silná. Bude dôležité, aby sme zachytili začiatok, potom máme šancu aj proti tomuto súperovi.“

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 9. Stojčevski, 86. Gidi. Žlté karty: Gidi, Stojčevski, Leitner, Belko – Šefčík, Macejko. Rozhodovali: Kružliak – Weiss, Štrbo – 762 divákov.

Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, J. Maslo, Malý, Madleňák – Gerec (65. Šefčík), Zsigmund, Chrien, Domonkos (76. Švehla), Selecký (65. Macejko) – T. Bobček (76. Kelemen).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia